Umístění: Jižní Morava Ekonomika Kraj navýšil podporu obcím v rozvojově znevýhodněných územích

Kraj navýšil podporu obcím v rozvojově znevýhodněných územích

Brno, 14. ledna 2024 - Až jeden milion korun například na technické sítě, na koupi nebo rekonstrukci domu k bydlení nebo stejná částka na objekty pro podnikání. To nabízí obcím dotační program Podpora bydlení a podnikání ve vybraných rozvojově znevýhodněných územích Jihomoravského kraje. Jeho druhý ročník schválila rada kraje.

penize czk dotace

 

„Oproti předchozímu roku jsme celkovou částku na dotační program navýšili o pět milionů na současných 15 milionů korun. Jde nám o to, abychom zabránili odlivu obyvatel z těchto rozvojově znevýhodněných oblastí. Chceme obcím pomoct s vytvářením lepších životních podmínek a zvyšovat tak atraktivitu těchto regionů pro investory a obyvatele. To, že podpoříme rozvoj na znevýhodněných územích, může snížit odliv obyvatel do ekonomicky silnějších center a posílit tak odolnost těchto obcí vůči ekonomickým výkyvům,“ vysvětluje záměr dotačního programu náměstek hejtmana Jan Zámečník.

Cílovou skupinou jsou obce s počtem obyvatel do tří tisíc obyvatel na území Jihomoravského kraje, které se nacházejí ve vybraných rozvojově znevýhodněných územích kraje, tj. územích, kterým je potřebné věnovat pozornost a zaměřit se na jejich podporu (jako příklad může posloužit třeba oblast Horňácka na Veselsku, Vranovska na Znojemsku nebo třeba Podluží na Hodonínsku a Břeclavsku).

Dotační program se dělí na dva dotační tituly – Technická infrastruktura a objekty pro bydlení a Objekty pro podnikání.

Zdroj: JMK, foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci