Umístění: Jižní Morava Ekonomika Kraj podpoří venkovské prodejny třemi miliony korun

Kraj podpoří venkovské prodejny třemi miliony korun

Brno, 16. ledna 2024 - I v letošním roce podpoří Jihomoravský kraj prodejny v obcích s méně než 750 obyvateli. Krajští radní schválili 7. ročník dotačního programu „Podpora provozu venkovských prodejen v Jihomoravském kraji pro rok 2024“ s alokací 3 miliony korun. Obce si o dotaci mohou požádat v termínu od 12. února od 8 hodin do 1. března 2024 do 14 hodin.

venkovska prodejna vesnice kosik zelenina

 

Dotační program je zaměřený na udržení chodu venkovských prodejen potravin v místech, kde jediný obchod se sortimentem potravin není schopen bez podpory obce pokračovat v provozu. Požádat může obec s méně než 750 obyvateli s jedinou prodejnou potravin. Maximální požadovaná dotace je 100 000 Kč.

„O tento dotační titul bývá ze strany obcí vždy veliký zájem. Snahou je udržet základní služby a kvalitu života na venkově. Prodejna potravin v malých obcích bývá často i jediné místo pro setkávání občanů. Díky finanční injekci mohou prodejny přežít,“ řekl náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Jan Zámečník.

Obce s bezobslužnými prodejnami budou moct požádat o finanční podporu ve státním programu Obchůdek 2021+, který se chystá i v letošním roce.

Zdroj: JMK, foto: Ingimage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci