Umístění: Jižní Morava Ekonomika Kraj podpoří zachování obchodů v nejmenších obcích

Kraj podpoří zachování obchodů v nejmenších obcích

obchudek koseikBrno, 12. října 2022 - Kraj mezi zájemce rozdistribuuje celkem 780 tisíc korun, které zůstaly nerozebrány v rámci letošního dotačního programu OBCHŮDEK 2021+. Vyhlášení dodatečného 2. kola příjmu žádostí schválili na svém posledním zasedání krajští radní.

 

„Mezi zájemce o dotaci se letos podařilo rozdělit přibližně 3,2 milionu korun z celkových 4 milionů. Podpoří se tak zachování těchto základních služeb na 37 místech v kraji. Přesto zde zbylo celkem 780 tisíc korun jako nevyčerpaný zůstatek. Chceme ale aby tyto zdroje byly vyčerpány úplně, proto jsme v rámci letoška vyhlásili k dotačnímu programu 2. kolo. Každá koruna, která přispěje k tomu, aby náš venkova byl vybaven standardními službami, je důležitá. Kvalitní život na jihu Moravy je pro nás prioritou,“ řekl k rozhodnutí krajské rady náměstek hejtmana Jan Zámečník.

Dotační program Obchůdek 2021+ od minulého roku vyhlašuje Ministerstvo průmyslu a obchodu. Jihomoravský kraj konečným příjemcům dotaci předfinancuje a následně ve stanoveném termínu kraj podá žádost o proplacení ex post na ministerstvu. Cílovou skupinou tohoto dotačního jsou provozovatelé prodejen v obcích do 1000 obyvatel nebo v obci do 3000 obyvatel, jejichž místní části mají do 1000 obyvatel, kde takovým prodejnám hrozí zánik.

Zachovat kvalitu života na jihomoravském venkově se kraj snaží také svým vlastním dotačním programem. V minulém roce takto na záchranu venkovských prodejen v obcích do 750 obyvatel vyčlenil 4 miliony korun. Na krajskou podporu loni dosáhlo celkem 95 žadatelů. V letošním – již pátém – ročníku dotačního programu kraj rozdělí 3,7 milionu mezi 81 žadatelů.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci