Umístění: Jižní Morava Ekonomika Nejlevnější nájmy bytů z Jihomoravského kraje jsou v Hodoníně 

Nejlevnější nájmy bytů z Jihomoravského kraje jsou v Hodoníně 

najem bytu 1831V Brně 30. července 2018 - Pronájmy menších bytů v Jihomoravském kraji patří k nejdražším v České republice. Jeden metr čtvereční v bytech 1kk stojí na měsíc 235 Kč, o 13 korun více, než je celorepublikový průměr. V průměru dražší jsou i byty o dispozici 2kk. Naopak levnější než v celé republice jsou větší byty 3kk a 4kk. Vyplývá to z aktuálních údajů realitního portálu Sreality.cz.

najmy graf2 1831

Největší zájem z celého regionu mají lidé o menší byty s dispozicemi 1kk a 2kk. Nejlevněji vyjdou byty 1kk v Hodoníně, kde stojí metr čtvereční 171 Kč měsíčně. Naopak nejdráže vyjdou malé byty v Brně-městě, kde se průměrná cena za metr čtvereční vyšplhala až na 267 Kč. Ještě o tři koruny na m2 je cena vyšší ve Vyškově, kde si ale lidé pronajímají byty s menší plochou, takže celková částka za měsíční nájem vyjde levněji.

najmy graf4 1831

Nejdražší nájmy v celé republice jsou tradičně v Praze, kde se u nejčastěji pronajímaných bytů velikosti 2kk pohybují kolem 300 Kč/m2, přičemž úplně nejdražší jsou na Praze 1, kde vyjde metr čtvereční měsíčního pronájmu bytu 2kk i na více než 400 Kč. Naopak nejlevnější nájmy v celé republice jsou u nejžádanějších bytů 2kk v severomoravské Karviné, kde metr stojí 92 Kč měsíčně.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci
Víno z blízka