Umístění: Jižní Morava Ekonomika Průzkum: Cena elektřiny je už tradičně nejsilnějším důvodem nespokojenosti

Průzkum: Cena elektřiny je už tradičně nejsilnějším důvodem nespokojenosti

elektromer-elektrikar250Praha, 29. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Podle průzkumu agentury Factum Invenio s názvem Veřejnost a elektřina 2011 je tím nejsilnějším důvodem pro nespokojenost už tradičně cena elektrické energie.
 

Česká populace začíná být podle výsledků tohoto průzkumu daleko lépe informovaná o nabídkách konkurenčních dodavatelů elektrické energie. Češi začínají být sebevědomější a jsou o sobě stále více přesvědčeni, že změnu dodavatele by dokázali zrealizovat sami bez cizí asistence.

Tradičně tím nejsilnějším důvodem pro nespokojenost je cena elektrické energie. Podle průzkumu však Češi cenu akceptují a postupné nekončící zdražování berou jako součást života. Cesty, jak vydávat stále méně ze svých peněženek za elektřinu, volí Češi v zásadě dvě. Učí sami sebe zbytečně neplýtvat. Přesto si hodně z Čechů myslí, že se pod tlakem ceny musí ve své spotřebě elektřiny omezovat.

Právě pocitem "omezování se" trpí zejména starší lidé a domácnosti s nižšími příjmy. Narůstá i skupina lidí, kteří se pokoušejí hledat možnosti vytápění i mezi jinými než tradičně využívanými zdroji. Svoje místo mezi zdroji vytápění si s čím dál větší oblibou buduje solární energie.

"Boom" solární energie, kterou si domácnosti dokážou vyrábět samy, nastartoval nový směr v uvažování odběratelů elektrické energie. A to ve smyslu, že jim nabízí možnost regulovat míru své závislosti na globálních sítích.

Výzkum firma provedla metodou osobního dotazování na reprezentativním vzorku obecné populace ČR starší 15 let. Sběr dat se uskutečnil v průběhu září 2011. Pro získání vzorku o rozsahu 1065 osob byla použita metoda kvótního výběru.

Libor Popela

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci