Umístění: Jižní Morava Ekonomika Sedm firem založilo Unii elektromobility, podporující rozvoj vozů na elektřinu

Sedm firem založilo Unii elektromobility, podporující rozvoj vozů na elektřinu

elektromobil03-250Praha, 18. července 2012 (MEDIAFAX) - Dohromady sedm firem jako EmotionCar, Eprona či EVC Group se stalo zakládajícími členy nově vzniklé Unie elektromobility (UEM). Ve středu o tom informoval mediální zástupce unie David Čapek.

Nově vzniklá unie chce vytvářet optimální podmínky pro rozvoj elektromobility v České republice. Hlavní aktivitou UEM tak bude příprava návrhů a stanovisek pro řešení otázek elektromobility, a to legislativních a regulačních. Dále návrhy technických standardů a realizace projektů pro podporu této oblasti. Nedílnou součástí bude i propagace elektromobility v ČR.

"Elektromobilita je dynamicky se rozvíjející oblast, jíž patří budoucnost a která má pro celou společnost řadu nesporných výhod. Nově založená unie chce pomoci překonat bariéry, které masivnějšímu zastoupení vozidel na elektrický pohon zatím brání. Mám na mysli např. v Česku doposud nedostatečně rozvinutou infrastrukturu," vysvětlil Svatoslav Novák, který byl na ustavující valné hromadě unie zvolen jejím předsedou.

Unii společně založily firmy EmotionCar, Eprona, EVC Group, Micos, Molaris, Nano Energies Trade a renerga solutions.

Libor Popela