Umístění: Jižní Morava Ekonomika Třetí vlna kotlíkových dotací v Jihomoravském kraji se blíží

Třetí vlna kotlíkových dotací v Jihomoravském kraji se blíží

Brno, 29. srpna 2019 – Ve čtvrtek 24. října 2019 začíná sběr elektronických žádostí v rámci dotačního programu na výměnu kotlů v Jihomoravském kraji III. Dotační program schválili jihomoravští radní 26. srpna. „Cílem nového projektu je, stejně jako tomu bylo u předchozích programů, snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Jihomoravském kraji, prostřednictvím výměny stávajících kotlů na pevná paliva za nové ekologické zdroje. Do konce roku 2023 kraj předpokládá výměnu 1 350 stávajících kotlů, vyčerpána by mohla být částka ve výši 134 milionů korun,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Hýbler.

kotlikove dotace nova vlna

 

„Kraj počítá s intenzivní propagační kampaní za účelem zvýšení povědomí veřejnosti o dotačním programu, a především o nezbytnosti výměny nevyhovujících kotlů na pevná paliva. V tomto projektu již nebude podporována koupě automatických kombinovaných kotlů na uhlí a biomasu. Ostatní pravidla se nijak zásadně lišit nebudou,“ dodal Hýbler.

Projekt navazuje na ukončené programy s názvem „Snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Jihomoravském kraji“ a „Snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Jihomoravském kraji II“. V prvním programu bylo provedeno celkem 1 228 výměn kotlů za téměř 139 milionů korun, ve druhém bylo dosud schváleno 1 291 žádostí za 130,9 milionu korun.

Výše podpory na jeden dílčí projekt fyzické osoby se bude pohybovat mezi 75–80 % dle typu pořizovaného zdroje, maximální výše dotace může být ve výši 127 500 korun. Celkový objem finančních prostředků na projekt kraje je cca 134 milionu korun.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci