Umístění: Jižní Morava Ekonomika V Ivančicích nezahálejí

V Ivančicích nezahálejí

Ivančická radniceOpravené nádvoří radnice žije kulturou
Nově zrekonstruované nádvoří renesanční radnice v Ivančicích jako by si říkalo o pořádání divadel, koncertů nebo večerních projekcí, tedy akcí, které v letním čase ve městě doposud chyběly. Venkovní romantická letní scéna má další výhodu v tom, že v jejím těsném sousedství stojí budova kina se sálem připraveným pro případy špatného počasí.
„Rekonstrukce byla schválena v říjnu 2005, za rok bylo získáno stavební povolení a začalo se se stavbou. Investorem bylo město Ivančice za přispění skupiny ČEZ. Celkové náklady tvořily 2,4 miliónu korun,“ uvádí MUDr. Vojtěch Adam, starosta Ivančic a lídr komunistů do krajských voleb.
Nových okouzlujících prostor hned využilo Kulturní a informační centrum Ivančice, které připravilo projekt Ivančické kulturní léto. Bylo zahájeno slavnostním otevřením nádvoří radnice v neděli 15. června koncertem oblíbené krojované dechovky Polanka a následujícím odpoledním folklórním koncertem. Ivančické kulturní léto vyvrcholilo o posledním červencovém víkendu tradiční ivančickou poutí. Kulturní program probíhal poprvé na nově zrekonstruovaném nádvoří radnice a prostor před radnicí byl využit pro posezení a občerstvení.

Synagoga zkrásní

Ivančická synagoga chátrala celá desetiletí a je v dezolátním stavu. Blýská se však na lepší časy a židovskou památku čeká kompletní rekonstrukce. S opravou děravé střechy začali již v červenci, hotova by měla být letos v říjnu. Opravy synagogy budou stát podle projektu kolem dvaačtyřicet miliónů korun. Ivančice ale tolik peněz nemají a hledají je jinde. „Rekonstrukci synagogy bychom chtěli zajistit z více zdrojů. Ve hře je státní rozpočet, evropské peníze a samozřejmě i vlastní zdroje města. Jednou z možností je, že by se určitou částkou podílela i nadnárodní židovská obec. Pokud všechno vyjde, oprava by měla být hotova v roce 2010,“ plánuje ivančický starosta. A k čemu bude opravená židovská památka sloužit? „Chceme, aby byla využita jako objekt sloužící výhradně k pořádání kulturních akcí a zamýšlíme zde i umístit expozice Muzea Brněnska. Ivančice si vybudování dalšího kulturního centra určitě zaslouží,“ připomíná starosta.

Když stonat, tak v Ivančicích
Potkají-li vás zdravotní obtíže, nemusíte bydlet jen ve velkém městě, abyste měli zajištěnou dobrou péči. Důkazem toho je i ivančická nemocnice, která před několika lety prošla rozsáhlou rekonstrukcí. „Cílem bylo zkvalitnit poskytovanou zdravotní péči, prostředí pro pacienty a v neposlední řadě zvýšit efektivitu zařízení,“ vysvětlil ředitel nemocnice Ing. Jaromír Hrubeš více než 300miliónovou investici, za kterou byly pořízeny mimo jiné nové operační sály, RTG přístroje a vybavení ARO či opraven pavilón C s bezmála stovkou lůžek.

Nemocnice v Ivančicích

Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci
Víno z blízka