Peníze na nejrozsáhlejší letoční opravu tuzemské památky v Česku se našly ve státním i krajském rozpočtu, nemalou částkou přispěly i evropské dotace. Výběrové řízení na zhotovitele stavby vyhrálo konsorcium firem Imos Brno, OHL ŽS a Unistav.
Slavnostního zahájení přestavby jízdáren se účastnil i hejtman Michal Hašek (ČSSD). Ten přitom před nedávnem čelil kritice části médií kvůli údajně předraženému projektu. Hejtman však veškeré výpady proti projektu odmítl. "Jihomoravský kraj bude jako jeden z hlavních iniciátorů myšlenky obnovy zámeckých jízdáren i nadále realizaci tohoto projektu podporovat," zdůraznil. Zámecká jízdárna v Lednici, jedna z památek UNESCO, se tak podle něj po mnoha letech dočká "skutečného znovuoživení a obnovy na multifunkční centrum, které bude sloužit především vzdělávacím účelům a v neposlední řadě pro občany nejen z jižní Moravy, ale i celé republiky".
Zchátralý objekt je větší než lednický zámek a místní mu říkají Palác koní. Do roku 2014 v něm vznikne multifunkční centrum pro výstavy, koncerty, společenské akce a ekologickou výchovu. "Multifunkční centrum se stane místem scházení celého regionu. Bude to krásné místo, když ho spravíme," řekl starosta Lednice Libor Kabát (SN-NK). Dodal, že památku hodlají využít ke kulturním a výchovným účelům pro školní mládež.
Barokní objekt byl od začátku 20. století využíván jako jako sklad, tělocvična nebo hasičská zbrojnice. Je součástí Lednicko-valtického areálu, zapsaného od roku 1997 na seznamu památek UNESCO. Lednický zámek je nejnavštěvovanější památkou na Moravě, ročně jej navštíví asi 330 tisíc lidí.
Jihomoravský kraj založil kvůli rekonstrukci jízdáren sdružení, ve kterém se kromě krajského úřadu účastní i obec Lednice, Masarykova univerzita, Mendelova univerzita a Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava. Partnery sdružení jsou i Vysoké učení technické v Brně a Biosférická rezervace Dolní Morava, spolupracujícím subjektem je pak Národní památkový ústav v Praze.