Umístění: Jižní Morava Ekonomika Veselí n. M. získalo dotaci na opravu sportovní haly, stadionu a pečovatelského domu

Veselí n. M. získalo dotaci na opravu sportovní haly, stadionu a pečovatelského domu

Veselí nad Moravou, 14. května 2012 (MEDIAFAX) - Dotace v celkové výši téměř čtyř milionů korun obdrží Veselí nad Moravou na Hodonínsku na realizaci úspor energií u sportovní haly, fotbalového stadionu a domu s pečovatelskou službou. Náklady oprav činí přes 13 milionů, zbytek dá město, řekl v pondělí místostarosta Petr Kolář (TOP 09).

veseli_n_m-sportovni_hala250

Město obdrželo rozhodnutí o poskytnutí dotací ze strukturálních fondů Evropské unie v posledních dnech. "Podali jsme tři žádosti o poskytnutí podpory na realizaci úspor energií a využívání obnovitelných zdrojů energie. Projekty řeší úpravu objektu veselského fotbalového stadionu, sportovní haly a domu s pečovatelskou službou," uvedl Kolář.

Grantové žádosti řešily u haly a stadionu úspory pomocí zateplení objektů v kombinaci se změnou vytápění tepelnými čerpadly. U domu s pečovatelskou službou nastane změna ohřevu teplé užitkové vody pomocí solárního systému na střeše objektu. "Celková výše investice přesahuje 13 milionů korun, přičemž dotace činí téměř čtyři miliony. Zbytek doplatí město z rozpočtu," sdělil místostarosta.

Další dotaci město dostane na projekt Regenerace panelového sídliště Hutník. "Zahrnuje vybudování nových 57 parkovacích míst ve Dvořákově ulici, úpravu sjezdů ke garážím, úpravu kanalizace, přeložku veřejného osvětlení a vybudování chodníku od mateřské školy k novému přechodu pro chodce," vysvětlil Kolář s tím, že celkové náklady dosahují téměř sedmi milionů korun, přičemž dotace z Ministerstva pro místní rozvoj ČR je ve výši čtyř milionů korun.

Lenka Horáková, foto - zdroj: veseli-nad-moravou.cz

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript