Umístění: Jižní Morava Ekonomika Veselská radnice plánuje vystavět na Baťově kanálu rekreační centrum

Veselská radnice plánuje vystavět na Baťově kanálu rekreační centrum

lodka-detail250Veselí nad Moravou, 4. března 2012 (MEDIAFAX) - Novou opravnu lodí a kol, šatny, toalety a nové dětské hřiště plánuje postavit letos a v příštím roce v areálu přístaviště u Baťova kanálu město Veselí nad Moravou na Hodonínsku. V neděli to řekla mluvčí radnice Petra Pavková.

Nové sportovně rekreační centrum ve Veselí nad Moravou vznikne, jestliže se tamní radnici podaří uspět se svým projektem u ministerstva pro místní rozvoj. Na zpracování projektu se podle Pavkové podílely kromě města i obecně prospěšná společnost Baťův kanál a společnost B2B System, která již v areálu provozuje penzion. "Smlouva o spolupráci řeší nejen otázky spojené s výstavbou areálu, ale i jeho budoucím provozováním," poznamenala mluvčí radnice.

Pokud Veselí nad Moravou ministerskou dotaci získá, budou se moci těšit lidé a turisté ze skateparku, dráhu pro bikery, lezeckou stěnu a do budoucna snad i lanového centra. Baťův kanál mezi Otrokovicemi na Zlínsku a Rohatcem na Hodonínsku je 52 kilometrů dlouhá historická umělá vodní cesta vybudovaná před druhou světovou válkou kvůli přepravě uhlí z lignitových dolů do Baťových továren. Na trase je v provozu 13 plavebních komor a umožňuje tak pravidelnou i turistickou vodní dopravu mezi Otrokovicemi a Petrovem na Hodonínsku. Turisté mohou využívat osmi přístavů a 16 přístavišť - loni se jich po vodní cestě plavilo 65 tisíc.

Kvůli stavbě slovenského přístavu ve Skalici se stal Baťův kanál dokonce mezinárodní vodní cestou. Záměrem centrál turistického ruchu i obcí ležících na řece Moravě je dostavět vodní dílo tak, aby se turisté mohli volně projíždět po vodě mezi Hodonínem a Kroměříží.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci