Umístění: Jižní Morava Ekonomika Znojemská tepelná snižuje cenu tepla o 13,5 procent

Znojemská tepelná snižuje cenu tepla o 13,5 procent

Znojmo, 19. března 2023 - Klienti Znojemské tepelné společnosti budou mít o 13,5 % nižší cenu tepla. Od prvního dubna bude kalkulovaná cena za gigajoule tepla 1290 Kč s DPH. Dosud to bylo 1490 Kč s DPH. „Jsem ráda, že jsme mohli díky příznivému vývoji cen plynu přikročit ke snížení ceny tepla klientům Znojemské tepelné dříve, než jsme předpokládali. Současně se nám tím potvrdilo, že nakupovat plyn na komoditní burze formou spotové ceny bylo správné rozhodnutí,“ uvedla starostka města Znojma Ivana Solařová.

teplo topeni hlavice

Jednatel Znojemské tepelné společnosti Květoslav Svoboda potvrdil, že informaci o snížení ceny tepla včera rozeslali prostřednictvím Správy nemovitostí města Znojma, bytového družstva ZNOJEMČAN a společnosti ZN BYTY předsedům SVJ, které od tepelné odebírají teplo. „S předsedy SVJ budeme individuálně řešit podrobnosti a případné snížení záloh pro jednotlivé domy. Od toho se pak bude odvíjet i případné snížení záloh koncovým odběratelům, tedy domácnostem,“ upřesnil Svoboda.

Zdroj: Znojmocity.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript