Umístění: Kultura Folklor a vinařství Svatomartinský Mikulov nabídne deset dní gastronomických zážitků

Svatomartinský Mikulov nabídne deset dní gastronomických zážitků

svatomartinsky mikulov 2018Mikulov, 30. Října 2018 – Mikulov čeká ve dnech 9.–18. listopadu již 8. ročník Svatomartinského Mikulova. Milovníci dobrého jídla a vína se mohou těšit na gastronomické zážitky, které nabídnou formou speciálního svatomartinského menu a ochutnávek mladých vín mikulovské restaurace, vinotéky a hotely.

„V neděli 11. 11. přijede sv. Martin a slavnostně otevřeme první svatomartinská vína, proběhne také svěcení a košt mladých vín ročníku 2018, mikulovské Náměstí se po oba dva listopadové víkendy zaplní svatomartinským jarmarkem spojeným s kulturním programem,“ prozradila Petra Stránská, produkční společnosti Mikulovská rozvojová.

V programu nebudou chybět ani různé aktivity pro nejmenší. Městská knihovna připravila tvořivé odpoledne plné povídání o tradicích, psaní husím brkem či draní peří. I letos mohou děti soutěžit ve vědomostní soutěži Se svatomartinskou husou za památkami Mikulova. Vydají se po stopách svatomartinské husy, prohlédnou si krásná zákoutí Mikulova a poznají něco z jeho historie. TIC Mikulov připravilo speciální večerní prohlídku města pod názvem Svatomartinská světýlka.

Po celou dobu akce proběhne v sale terreně na mikulovském zámku také košt mladých vín. Během svatomartinských oslav budou rovněž mimořádně zpřístupněny historické památky.

Kompletní program Svatomartinského Mikulova s přehledem termínů a časů jednotlivých akcí naleznete v kulturním kalendáři na webu mikulov.cz nebo v tištěné podobě v kanceláři TIC Mikulov.


Inzerce