Umístění: Kultura Folklor a vinařství VINAŘSKÉ T(R)IPY nabídnou stovky degustačních míst na Znojemsku

VINAŘSKÉ T(R)IPY nabídnou stovky degustačních míst na Znojemsku

vinarske tripy znojemskoZnojmo, 31. srpna 2021 - Cesta ke Znojemskému historickému vinobraní bude o rok delší. Vinobraní jako vinařská část roku ale proběhne. Právě proto i letos nabídnou vinaři jako alternativní program Vinařské t(r)ipy – otevřené sklepy, degustace a lokální vinobraní na několika místech napříč Znojemskem.

 

„Vinobraní je pro nás vrcholem kulturního programu, který návštěvníkům a místním nabízíme. Na přípravách pracujeme vždy minimálně rok s předstihem a už před letními prázdninami musíme mít produkčně vše připravené. Veškeré opatření, které nás zužovali a které se budou měnit až v následujících dnech, rozhodli, že si na vinobraní musíme ještě rok počkat,“ shrnuje František Koudela ředitel Znojemské Besedy.

V rámci Vinařských t(r)ipů v termínu 10. až 12. září proběhne hned několik akcí s vinařskou tématikou, připraví je vinaři z Hnanic, Šatova, Konic a Popic, Vrbovce, Božic, Nového Šaldorfa, Havraníků, Chvalovic, Dobšic, Jaroslavic, Horních Dunajovic nebo také ze Znovínu Znojmo a Vinařství LAHOFER. „Jde jednoznačně o největší nabídku otevřených sklepů, která nemá obdoby. Je to i důkaz toho, že vinaři na Znojemsku táhnou za jeden provaz, a i když jsou si vzájemnými konkurenty, tak jsou pro návštěvníky schopni připravit takhle pestrý program,“ doplňuje Koudela.

I v letošním roce je úkolem Znojemské Besedy spojit akce do společně kampaně a díky speciálnímu infocentru, které dočasně vznikne v kanceláři ZnojmoRegionu, nasměrovat návštěvníky během druhého zářijového víkendu přímo za vinaři. „Jsem moc rád, že opět dokážeme spojit síly a nabídnout s vinaři program těm, kteří už cestu do Znojma na druhý víkend v září plánovali, nebo kteří jej teprve plánovat budou. Rozsah této akce nemá obdoby a tím patří velký dík všem, kteří se na přípravách podílí,“ pochvaluje Karel Podzimek, místostarosta města Znojma, který má ve své gesci kulturu.

Část programu, který částečně navazuje na historickou návštěvu krále Jana Lucemburského s družinou, se představí na nádvoří znojemského hradu. Právě tam proběhne rytířský jezdecký turnaj pod vedením kaskadérské společnosti Štvanci, který král s královnou navštíví. Kromě toho bude pro děti připravený bohatý program v Jižním hradebním příkopu, který nabídne středověké ležení, řemeslné dílny, ukázky zbraní a zbroje, kejklířské vystoupení, střelbu z luků nebo dobývání hradeb malými pážaty. Program doplní bubenická družina s konšely, královským šaškem a bohem vína Bakchusem, který připravuje soubor Tambora Bohemica. Víkend plný vína nabídne také Slavnostní koncert Znojemského komorního orchestru a souboru Minima, a to v soboru 11. září v 17. 00 hodin v kostele sv. Mikuláše.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci