Umístění: Kultura Folklor a vinařství Výlety Krajem vína pokračují Putováním po vinařských stezkách Kyjovska

Výlety Krajem vína pokračují Putováním po vinařských stezkách Kyjovska

rodina cykliste vylet Brno, 18. srpna 2020 – Do krajiny Moravského Toskánska se mohou milovníci jižní Moravy, tradic a cyklistiky vydat v sobotu 22. srpna. Brněnská Nadace Partnerství zde pořádá Putování po vinařských stezkách Kyjovska. Akce začíná mezi 9. a 11. hodinou v Kyjově, odkud se účastníci vydají na jednu ze tří připravených tras. Cestou je čekají zastávky u vinařů s prohlídkami sklepů a občerstvením. Po příjezdu do cíle v areálu vinných sklepů Búdy ve Vlkoši si užijí doprovodný program spolku Přátelé Achtele.

Putování po vinařských stezkách Kyjovska startuje 22. srpna na Masarykově náměstí v Kyjově. „Trasy vedou okolními obcemi, mezi vinohrady a nabídne krásné výhledy na zvlněnou kyjovskou krajinu, které se přezdívá Moravské Toskánsko,“ popisuje organizátorka akce Dominika Bäuchelová z Nadace Partnerství. Krásy tohoto moravského regionu si mohou cyklisté užít na trase dlouhé 43 km nebo 30 km, pro pěší turisty bude připravená trasa dlouhá 15 km.

Cestou výletníci mohou zastavit na desíti razítkovacích místech. Čekají je prohlídky sklepů místních vinařů a občerstvení. „Zastavit se mohou i na snídani u vinaře. Pěším turistům doporučujeme návštěvu skoronického Obecního muzea, kde si mohou prohlédnout expozici věnovanou jízdě králů,“ říká Dominika Bäuchelová. Cíl výletu bude ve Vlkoši v areálu vinných sklepů Búdy. Doprovodný program zde připravují vinaři sdružení ve spolku Přátelé Achtele. Vystoupí mužský pěvecký sbor, vinaři otevřou sklepy a nabídnou svá vína k degustaci i místní gastrospeciality.

Startovní balíčky na akci lze koupit v předprodeji na e-shopu stezky.cz, registrace na místě probíhá mezi 9. a 11. hodinou. Na startu turisté dostanou cyklopas, do kterého na zastávkových místech sbírají razítka. V cíli proběhne v 17 hodin slosování odevzdaných cyklopasů o ceny.

Seriál akcí Krajem vína 2020 zahrnuje osm výletů. Účastníci díky nim poznají různé jihomoravské vinařské regiony a místní vinařské i folklórní tradice. Akce tímto usilují o propagaci historického a kulturního dědictví jižní Moravy. Všemi výlety si mohou účastníci také připomenout, že 1 200 kilometrů dlouhá síť stezek byla vyznačena už před 20 lety.