Umístění: Kultura Folklor a vinařství Znojemská enotéka je novým lákadlem pro milovníky vína

Znojemská enotéka je novým lákadlem pro milovníky vína

znojemska enoteka lahoferZnojmo, 16. října 2019 - Morava má nový turistický cíl – stala se je Znojemská enotéka, která vyrostla přímo v centru města. V areálu bývalého pivovaru se nachází degustační místo pro všechny milovníky dobrého vína. Výborně situovaná poloha dodává vychutnávání vína nový rozměr, a to díky nádherným výhledům na historické Znojmo a údolí řeky Dyje.

Vinotéka a stylová kavárna. I tak by se dala Enotéka definovat. Ve vstupním prostoru návštěvníky zaujme designová víceúrovňová kavárna s nadčasovým řešením celého prostoru. Ten nabízí i jiné možnosti využití, například ve spojitosti s kulturními akcemi. Těšit se můžete i na venkovní posezení, které vznikne v průběhu příštího roku.

Enotéku znojemských vín otevřela společnost Vinotrh.cz ze skupiny LAHOFER, a to ve spolupráci se znojemskou radnicí. Největší degustační prostor v České republice nabízí 120 vzorků vín výhradně od znojemských producentů. Vychutnávat si kvalitní víno můžete 7 dní v týdnu, a to po celý rok.

Enoteka Vinotrh  znojmo lahofer1

Víno je podáváno vinnými automaty se systémem “po skleničce”. Tento systém je samoobslužný a nabízí vám volbu ze tří možností množství i cenové hladiny. Platbu provedete kartou, kterou si můžete zakoupit přímo při vstupu do Enotéky. Nabitá částka je libovolná. Jestliže vám některé víno zachutná na tolik, že budete toužit po jedné, nebo dvou lahvinkách, můžete si samozřejmě víno zakoupit i v lahvové verzi. Skvělé na tom je, že cena není nikterak rozdílná od ceny, za kterou byste láhev koupili u vybraného vinaře.

„Věříme, že se naše Enotéka stane novým a v České republice ojedinělým turistickým magnetem,“ říká Petra Pokorná, marketingová manažerka společnosti Vinotrh.cz.