Umístění: Sport Halové sporty Újezd u Brna staví multifunkční sportovní halu

Újezd u Brna staví multifunkční sportovní halu

Újezd u Brna, 7. března 2023 – Již dříve jsme veřejnost informovali o připravované stavbě multifunkční sportovní haly se zázemím ve městě Újezd u Brna. Nyní probíhá realizace výstavby, budova haly vyrostla na místě bývalého koupaliště. V interiéru objektu byly doposud provedeny hydroizolace, betonáž ve sprchách, montáž sádrokartonů, rozvody elektroinstalace i zdravotně technické instalace, pokládka obkladů, rozvody vzduchotechniky a klimatizace. Dále bylo mimo jiné zhotoveno opláštění haly, klempířské práce na fasádě a dokončení vsakovací nádrže.

ujezd u brna multifunkcni hala

 

Objekt je řešen jako bezbariérový, komunikační prostory jsou bez terénních nerovností a přístup do druhého nadzemního podlaží je zajištěn výtahem.

Stavba sportovní haly je financována z části dotací Ministerstvem pro místní rozvoj ČR ve výši 30 mil. Kč. Zhotovitelem stavby je firma Prostavby, a.s., která v rámci výběrového řízení podala ekonomicky nejvýhodnější nabídku. Dokončení tohoto díla je předpokládáno do 30. 6. 2023.

„Vzhledem k rychlosti stavebních prací předpokládáme, že zahájení nové sportovní sezóny v září 2023 bude již v nové sportovní hale a že díky tomuto nadstandardnímu zázemí pro naše sportovce se můžeme do budoucna těšit na ještě skvělejší výkony a výsledky místních sportovních klubů. Současně jsem přesvědčena, že hala umožní rozsáhlejší publicitu různých druhů sportovního vyžití pro všechny věkové generace.“ uvedla starostka města Marie Kozáková.

Do budoucna je počítáno s vybudováním venkovních sportovních ploch v sousedství haly, a to například kurtů. Proto součástí sportovní haly je také zázemí pro venkovní sporty tvořené dvojicí šaten samostatně pro muže a ženy. V hale bude zajištěn provoz posilovny a sport baru. Díky klubovnám nabídne hala také možnost pořádání různých turnajů ve sportovních disciplínách.

Zdroj a foto: Město Újezd u Brna


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci