Umístění: Jižní Morava Doprava Emons expanduje, společnost otevřela nový sklad v CTParku v Blučině

Emons expanduje, společnost otevřela nový sklad v CTParku v Blučině

Blučina, 20. října 2020 – Přímo na míru potřebám logistické a přepravní společnosti Emons vznikla v CTParku v Blučině u Brna nová hala o rozloze 4500 m2. Tuzemským i zahraničním klientům začala sloužit v tyto dny. Expandující operátor nabízí mimo své hlavní aktivity, kterými jsou kontraktní logistika a sběrné služby primárně po Česku, Německu, Slovensku, i přepravy atypických zásilek. Jde konkrétně o dlouhé či jinak nadrozměrné zboží, které je vhodné pro systémové přepravy sběrnou službou.

Emons Blucina

Prostorové řešení nové pobočky vyhovuje manipulaci s atypickými zásilkami. Nová pobočka Emons Brno – Blučina má strategické umístění, k jejímž přednostem patří výborné napojení na dálniční síť po České republice, na Slovensko nebo do Rakouska.

Společnost Emons v České republice těží z dlouholetých zkušeností a stabilního zázemí mateřské společnosti Emons v Německu. Navzdory dopadům opatření covid-19 v první polovině letošního roku rostla a zvýšila počet přepravených zásilek. Vedle Blučiny otevřela nové pobočky v Plzni-Nýřanech nebo v Praze. „Brno a obecně Jihomoravský kraj je pro nás jednou z klíčových lokalit. Mimo jiné pro množství našich klientů z oblasti strojírenství a jiných průmyslových odvětví. Zúročujeme zde naše osvědčené procesy, znalost lokálního prostředí a spojitost s německojazyčným trhem, a to oběma směry,“ vysvětluje volbu Blučiny u Brna Luděk Kohout, obchodní manažer Emons.

Význam Brna na zdejším logistickém trhu stvrzují i údaje mezinárodní poradenské společnosti BNP Paribas Real Estate. Podle ní je Jihomoravský kraj po Praze a Plzni třetím největším logistickým trhem v ČR. Jen za první pololetí letošního roku bylo na zdejší trh dodáno 17 640 m2 moderních skladových prostor. Nájemní smlouvy byly uzavřené na 42 200 m2. Aktuální kapacita přesahuje 1,14 milionu m2. Dalších 65 000 m2 je ve výstavbě.

Vedle nových nebo rozšířených dep v Plzni a v Praze expandovala společnost Emons také do pobočky na Slovensku v Bratislavě. To umožňuje doručení zboží skrze systém sběrné služby ve velmi krátké době a s garancí kvality, která je založena na využívání vlastního vozového parku a dlouhodobých zkušeností.

„Z našeho pohledu se logistika zatím nepotýká se zásadními dopady krize způsobené covid-19. Mohou se měnit trendy, nicméně přepravní či skladové služby mají velký potenciál i v době poklesu některých oborů. Tím spíše však naši zákazníci z různých odvětví očekávají nové služby a produkty. Důraz je kladen na informační technologie, přesnost a komunikaci. A přesně to našim klientům nabízíme – nově i v Brně,“ uzavírá Luděk Kohout.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript