Umístění: Jižní Morava

Sloupské jeskyně a Výpustek v Moravském krasu ožijí v sobotu kulturou

jv-keks2023 1388Brno, 12. července 2024 – Vybírat si budou moci zájemci o kulturu tuto sobotu 13. července 2024 v Moravském krasu. Hned ve dvou jeskyních se budou tento den konat hudebně-kulturní akce. Ve Sloupsko-šošůvských jeskyních se od 13:00 uskuteční multižánrový umělecký festival „7°“, v Jindřichově sále jeskyně Výpustek u Křtin je od 17:30 naplánován akustický koncert kapely KEKS.

Lázně Hodonín slaví 45 let

lazne hodoninHodonín, 10. července 2024 - Jubilejních 45 let od zahájení léčby prvních pacientů si letos připomínají hodonínské lázně. Toto výročí si nedávno připomněli v lázeňském areálu při oficiálním zahájení nové lázeňské sezony jak zaměstnanci lázní, tak jejich klienti a návštěvníci. Hodonínské lázně patří k nejmladším lázním v České republice, které jsou založeny na využívání přírodní jodobromové solanky. Výzkumy, které se prováděly od 50. let, prokázaly, že unikátní voda má příznivé léčebné účinky.

Ve Znojmě vznikne žákovský parlament

detsky parlamentZnojmo, 8. července 2024 - Od příštího školního roku bude ve Znojmě fungovat žákovský parlament. Bude se scházet minimálně šestkrát za školní rok. Zasedne v něm osmnáct zástupců, z každé znojemské základní školy tři žáci druhého stupně.

Medvěd Bruno pozve děti do jeskyně Výpustek prázdninové pondělky a čtvrtky

jv-detske-2024 krtKřtiny, 4. července 2024 – Děti od čtyř do deseti let bude i o letošních letních prázdninách seznamovat s bohatou historií jeskyně Výpustek u Křtin v Moravském krasu na Blanensku medvěd Bruno. Třičtvrtěhodinovou interaktivní zábavně-vzdělávací prohlídku jeskyně, připravil divadelní režisér Jiří Liška. Skupinka deseti dětí s průvodcem a dospělým doprovodem prochází Výpustkem a přitom cestují v dávných časech a plní úkoly z různých epoch podzemí krasu. Cílem hry je nalézt kolečka do pokaženého stroje času a vrátit se zpět do současnosti.

Na absolventy ekonomických univerzit čeká za zajímavé diplomky 60 tisíc Kč

Vitezni studenti porota generalni reditele Cena Atlas Copco Services 2023Brno, 1. července 2024 – Motivovat a odměnit úspěšné absolventy a absolventky ekonomických oborů za zajímavé diplomové práce, a zároveň ocenit i pedagogy za odborné vedení jejich diplomantů. Ale také poskytnout vysokoškolákům zpětnou vazbu a vyzdvihnout netradičně zpracovaná ekonomická témata. I takové jsou cíle již šestého ročníku tradiční soutěže Cena Atlas Copco Services, která letos opět hledá zajímavé ekonomické diplomové práce, vzniklé na tuzemských univerzitách.

Jihomoravští učitelé budou připraveni na digitální budoucnost

digitalni ucebna jmk Brno, 28. června 2024 – Jak pracovat s moderními nástroji ve výuce se naučí pedagogové z jižní Moravy v nové učebně digitálních kompetencí ve VIMu – Vzdělávacím institutu pro Moravu. Učebna je vybavena nejmodernější 3D tiskárnou, virtuální realitou, laserovým plotrem nebo dronem.

Krajští silničáři plánují další stavební akce za 63 milionů

silnice silnicariBrno, 28. června 2024 - Jihomoravští silničáři mohou rozjet výběrová řízení na další dvě stavební akce. Odsouhlasili to krajští radní. Stavební práce se nejspíše do tří měsíců rozjedou na trojkové silnici (III/15278) v Masarykově ulici v Modřících a na dvojkové silnici (II/384) v Brně, konkrétně v ulici Obvodové.

Tišnovská nemocnice modernizuje prostory pro následnou rehabilitační péči

tisnov nemocnice rehablilitaceTišnov, 28. června 2024 - Rada Jihomoravského kraje schválila zadávací řízení na veřejnou zákazku, která má určit zhotovitele stavebních prací v areálu tišnovské nemocnice. V následujících dvou letech by tam měl modernizací projít prostor Odborného léčebného ústavu v jižním křídle nemocnice.

Kraj podpoří dobrovolné hasiče 45,5 miliony Kč

hasic hasici pozoarBrno, 24. června 2024 – Stavby nebo rekonstrukce požárních zbrojnic nebo pořízení cisternových automobilových stříkaček. 24 obcí v Jihomoravském kraji využije peníze z dotací na zajištění zázemí nebo odpovídajícího vybavení jednotek sborů dobrovolných hasičů. Peníze kraj rozděluje díky spolufinancování v rámci dotačního programu MV-GŘ HZS ČR „Účelové investiční dotace pro jednotky SDH obcí“.

Kraj podpoří zajištění dočasné školy v Prušánkách a stavbu druhého stupně v Čebíně

skola zidleČebín, 24. června 2024 - Dočasné kontejnerové buňky pro žáky v Prušánkách a naděje pro žáky druhého stupně v Čebíně. Na každý z projektů přispěje kraj pěti miliony korun, rozhodli krajští zastupitelé. Modulární stavba provizorní školy z kontejnerových buněk má vzniknout v obci Prušánky. Dočasně tak na dva roky nahradí stávající základní školu, která je ve špatném technickém stavu a musí projít rekonstrukcí za 70 milionů Kč. Dotaci z rozpočtu Jihomoravského kraje ve výši 5 milionů Kč škola využije na spodní stavbu stávající školy, na kterou následně naváže rekonstrukce celé školy.

Strana 1 z 558