Umístění: Jižní Morava Školství

Novostavbu dílen odborného výcviku pro hodonínskou školu kraj vysoutěžil levněji

dilna tesar truhlarHodonín, 24. listopadu 2023 - Nové dílny odborného výcviku získá krajem zřizovaná Integrovaná střední škola Hodonín. Rada kraje ve středu 22. listopadu 2023 rozhodla o výběru dodavatele a uzavření smlouvy na podlimitní veřejnou zakázku „Novostavba dílen Integrované střední školy v Hodoníně“. Jejich výstavbu zajistí brněnská společnost UNISTAV CONSTRUCTION.

Na středních školách se spouští projekt, který podporuje občanskou angažovanost

stredoskolaci deti tridaBrno 27. října 2023 – Jihomoravská agentura pro veřejné inovace JINAG společně s Jihomoravským krajem, Odborem participace města Brna a Národní sítí Zdravých měst České republiky spustili pilotní projekt s názvem „Vylepši si školu”. Projekt nabízí středním školám participativní finanční rozpočet, který umožní studentům podílet se na vylepšení a zlepšení své školy. Školní participativní rozpočet umožňuje studentům se rozhodovat o tom, za co utratí část školního rozpočtu a také si sami rozhodnou, které z návrhů se stanou skutečností. Cílem projektu je podpora občanské angažovanosti, kritického myšlení a finanční gramotnosti u mladých lidí.

Jihomoravský kraj plánuje zvýšit počet lyceí

J. Nantl K. Jurka H. Nespěšný skoly lycea zdroj JMKBrno, 4. října 2023 - Nový dlouhodobý záměr z dílny MŠMT výrazně usnadní vznik nových všeobecných oborů. Využije toho Jihomoravský kraj, který má v plánu zakládat řadu nových lycejních oborů. Plány představili Jiří Nantl a Karel Jurka. Dlouhodobý záměr vzdělávání ČR je koncepční dokument, který mimo jiné stanoví pravidla vzniku oborů a jejich ukotvení. Jedná se o závazný materiál mimo jiné pro kraje, které jsou zřizovateli středních škol. Nový dlouhodobý záměr bude platný na roky 2023 až 2027 a přinese řadu pozitivních změn.

V Hovoranech otevřeli ekologickou venkovní učebnu Archimedes

archimedes ucebna hovoranyHovorany, 8. září 2023 –⁠ V Hovoranech na Hodonínsku byla slavnostně otevřena venkovní učebna Archimedes. Základní škola T. G. Masaryka svým žákům díky učebně zprostředkuje moderní výuku přírodních věd s využitím vědeckých pomůcek českých výrobců a umožní vzájemné propojení s žáky dalších škol nejen v Česku, ale v blízké budoucnosti i po celém světě. Výuku posouvá na vyšší úroveň unikátní platforma Archimedes_OEC, která nabízí rozsáhlou knihovnu výukových materiálů nejen pro žáky, ale i pedagogy, usnadňuje komunikaci napříč školami a umožňuje živé vstupy spolupracujících ambasadorů přímo do výuky.

Cvrčovické učiliště má nový domov mládeže

cvrcovice uciliste jmkCvrčovice, 5. září 2023 - Na dojíždějící žáky Odborného učiliště Cvrčovice čeká nový moderní domov mládeže. Jeho stavba trvala necelý rok a vyšla na 17,2 miliony korun. Zázemí v něm najde 24 žáků. Slavnostní otevření se uskutečnilo symbolicky na zahájení školního roku v pondělí 4. září za účasti radního pro oblast investic Vladimíra Šmerdy, náměstka pro dopravu Jiřího Crhy a předsedy Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Richarda Zemánka.

Na absolventy ekonomických univerzit čeká za zajímavé diplomky 60 tisíc Kč

Cena Atlas Copco Services 2022 vitezoveBrno, 22. srpna 2023 - Motivovat a odměnit úspěšné absolventy a absolventky ekonomických oborů za kvalitní diplomové práce, poskytnout zpětnou vazbu nejen jim, ale i jejich školitelům či vyzdvihnout netradičně uchopená ekonomická témata, týkající se klidně i ekologie nebo kyberzločinnosti. I takové jsou cíle již pátého ročníku tradiční soutěže Cena Atlas Copco Services, která letos opět hledá zajímavé diplomové práce, vzniklé na tuzemských univerzitách.

Ve vyškovské nemocnici vznikne Centrum přirozeného porodu

tehotna zena dite porodVyškov, 16. srpna 2023 - Nemocnici Vyškov čeká rozšíření porodnice. Ve stávajících gynekologických ambulancích včetně souvisejících prostor vznikne Centrum přirozeného porodu. V rámci plánované akce se zvýší i standard vybavení lůžkové části a počítá se i s novým zázemím pro ambulantní část oddělení. Rozhodla o tom Rada Jihomoravského kraje na svém jednání ve středu 16. srpna.

Hodonínská střední škola získá novou moderní budovu dílen pro výcvik tesařů a truhlářů

truhlar tesar stredni skola ucenHodonín, 16. srpna 2023 - V prostorách Integrované střední školy Hodonín vyroste nová moderní budova dílen odborného výcviku. Zadávací řízení na novostavbu za 93 milionů korun včetně DPH schválili radní na svém jednání ve středu 16. srpna. Kraj obdržel na jaře letošního roku stavební povolení na stavbu dílen, v červenci následovalo vyjádření Ministerstva pro místní rozvoj a úřad tak nyní mohl po přípravě zadávací dokumentace konečně zahájit zadávací řízení.

Strana 1 z 44