Umístění: Jižní Morava Doprava

Předplatní jízdenky ve Znojmě budou od prosince už jen elektronické

znojmo karta autobusZnojmo, 27. listopadu 2023 - Od 1. prosince 2023 bude platit v MAD ve Znojmě novinka u předplatních jízdenek. Nově si cestující při koupi roční a čtvrtletní předplatní jízdenky nevyzvednou papírový lístek, ale předplatní jízdenku budou mít jen v elektronické verzi, a to buď na stávajících nosičích (bankovní a anonymní bankovní karta, klíčenka, nálepka, mobil nebo hodinky), nebo na novince, kterou je dopravní karta. Novinka bude platit v celém kraji. Elektronické předplatní jízdenky jsou oproti papírovým cenově výhodnější o 10 %.

Rada JMK schválila návrh rozpočtu na rok 2024, do krajských silnic jde nejvíce peněz v historii

penize czk webBrno, 27. listopadu 2023 - Příjmy 37,356 miliardy a výdaje 37,989 miliardy korun – rada kraje na svém posledním jednání odsouhlasila návrh krajského rozpočtu na příští rok. Radní v návrhu uvolnili historicky nejvyšší částku do krajských silnic. Krajské zastupitelstvo bude schvalovat rozpočet na svém zasedání 14. prosince 2023.

Jihomoravský kraj odstartoval pozvolný přechod na plně elektronické jízdné IDS JMK

lide salinaBrno, 16. listopadu 2023 - Zájem o elektronické předplatné IDS JMK mezi cestujícími nahrává snaze Jihomoravského kraje a společnosti KORDIS JMK o další modernizaci a zjednodušování odbavování cestujících. Postupné zavádění výhradně elektronických předplatních jízdenek proběhne ve dvou krocích, kterými provede kampaň Jezdi jednoduše.

Parkování u vyškovské nemocnice se zlepší díky spolupráci s Jihomoravským krajem

parkovani parkoviste autoBrno, 13. lisotpadu 2023 - Memorandum a zejména poskytnutí dotace nejprve schválilo v létě krajské zastupitelstvo, následně posvětili uzavření Memoranda o vzájemné spolupráci města Vyškova s Jihomoravským krajem na projektu Rozšíření parkoviště u nemocnice – I. etapa také zastupitelé Vyškova. Hlavní cíl je nasnadě: postavení nových parkovacích míst. Práce začnou na podzim s plánovaným dokončením na začátku léta příštího roku. Celková cena je necelých 6,7 milionů korun.

Kraj odstartoval několik významných silničních staveb

silnice stavba kuzel dopravaBrno, 10. listopadu 2023 - Rozšíření kapacity okružní křižovatky v brněnské části Slatina nebo průtahy Dražovicemi a Knínicemi. To jsou některé z dopravních staveb, o kterých na svém posledním zasedání jednali krajští radní.

Dalších sto milionů na opravu a rekonstrukci krajských silnic

asfalteri silnice rekonstrukceBrno, 10. listopadu 2023 - Jihomoravský kraj letos opraví a zrekonstruuje více silnic II. a III. třídy, než bylo plánováno. Jedná se o 24 silnic, čtyři mosty a bude se chystat i 5 projektových příprav staveb - to vše za sto milionů korun. Na svém jednání 8. listopadu 2023 o tom rozhodli krajští radní.

Kraj zrekonstruuje šest silnic za čtvrt miliardy korun, začne se v příštím roce

silnice oprava rekonstrukceBrno, 27. října 2023 - Drásov, Žatčany, Modřice, Vracovice, Tavíkovice nebo úsek silnice mezi obcemi Bohdalice a Rostěnice - jedná se přibližně o 10,6 kilometrů silnic, které budou v letech 2024 – 2025 zrekonstruovány. Rozhodli o tom na svém posledním zasedání krajští radní.

Celostátní bezpečností kampaň připomíná 238 obětí loňských nehod na železnici

nehoda auto kolejeBrno, 26. října 2023 – Společná iniciativa za bezpečnost v blízkosti kolejí – Správa železnic, České dráhy a Drážní úřad – spouští pod záštitou Ministerstva dopravy celostátní mediální kampaň upozorňující na tragické následky nepozornosti, riskování a nerespektování pravidel na železnici. Kampaň využívá prázdné židle jako symbol ztráty blízkých, kterou už nelze zvrátit. Hlavní tváří kampaně je herečka Linda Rybová.

Strana 1 z 199