Umístění: Kultura Knihy

Bezpečný domov pro dítě

Bezpečný domov pro dítěJe alarmující, jak velké procento úrazů dětí se děje v přítomnosti jejich rodičů. Ne všem se dá samozřejmě zabránit. Někdy ani sebelepší vůle nestačí ochránit to nejcennější, co máme – ne nadarmo se říká, že děti jsou „živé stříbro“. Většině úrazů je však možné předcházet. Autorka, zkušená dětská lékařka, vás seznámí s rizikovými místy a činnostmi ve vaší domácnosti – s těmi běžnými, ale i s těmi méně zřejmými.

Wellness jako životní styl

Wellness jako životní stylHlavní požadavek, který diktuje současná doba, zní: dobře vypadat a dobře se cítit.
A jde nejen o zdraví a kondici, ale také o psychickou pohodu. Životní styl označovaný jako wellness dokáže udržet lidské tělo vystavené chaosu a tlaku hektického okolního dění v dobré kondici, odolávat stresu, získat potřebný klid, odpočinek a vyrovnanost. Za pojmem „wellness“ se skrývá svět smyslových prožitků, vůní a barev, tělesné a duševní harmonie.

Nová kniha k 720. výročí obce Tvarožná

SantonV sobotu 4. října byla občanům Tvarožné a mnohým hostům představena nová kniha, vydaná obcí Tvarožná k 720. výročí první písemné zmínky o obci. Kniha „Santon – příroda a historie“ byla příznivě přijata 120 přítomnými v sále místní Sokolovny. Kapitoly z historie obce četl herec Divadla na provázku v Brně Michal Bumbálek, v kulturním programu vystoupily děti ze Základní školy ve Tvarožné a Základní umělecké školy v Pozořicích. Kniha má množství kreseb, barevných i černobílých fotografií, použity jsou i nové letecké fotografie tohoto území od ing. Jana Vondry...

Brněnsko - Chráněná území ČR

Chráněná území ČRZnáte jižní Moravu? Všechny její přírodní poklady, unikátní rostliny a živočichy… Málokdo může říci, že ji zná dokonale, i ten největší turista ji sotva prošel celou a i jemu uniklo tolik pozoruhodných míst. Užitečnou pomůckou může být ojedinělá kniha, která právě přichází na trh.Jde o publikaci z edice Chráněná území ČR, věnující se popisu 271 menších chráněných území. Například svazek Brněnsko má 932 stran.

Strana 14 z 14