Umístění: Sport Motorsport Češi budou na GP startovat ve všech kubaturách. Poprvé po 32 letech

Češi budou na GP startovat ve všech kubaturách. Poprvé po 32 letech

Brno, 15. srpna 2014 - Naposledy v roce 1982 stáli českoslovenští jezdci na startu všech kubatur domácí Grand Prix. To samé se podaří zopakovat letos. Poslední „chybějící“ článek v kubatuře Moto2 zaplní Miroslav Popov startující na divokou kartu.

KarelAbraham250karelabraham-cz

 

Celkem se tak na Grand Prix České republiky 15. – 17. srpna na Masarykově okruhu představí čtyři Češi v hlavních závodech, pátý pak pojede v doplňkovém Red Bull Rookies Cup.

MotoGP
V královské kubatuře bude Českou republiku reprezentovat už počtvrté Karel Abraham. Po nepovedené loňské sezoně zakončené těžkým poraněním ramene se čtyřiadvacetiletý Abraham vrátil zpět do startovního pole ve výborné formě. Pravidelně boduje a svádí vyrovnané souboje na špičce mezi jezdci na motocyklech specifikace „open“, tedy netovárních motocyklech založených na produkčních základech.

Moto2
Miroslav Popov má za sebou už několik brněnských startů na divokou kartu v kubatuře 125 ccm nebo Moto3. Nejvýrazněji na sebe upozornil v roce 2012, kdy se na osychající trati v první části závodu pohyboval v elitní pětici jezdců. V současnosti talentovaný devatenáctiletý jezdec závodí v zahraničních šampionátech za východočeský tým Montáže Brož. V jeho barvách se představí i v závodu mistrovství světa.

Moto3
Hned dva čeští jezdci budou chtít doma bojovat o nejvyšší příčky v kubatuře Moto3. Jakub Kornfeil i nováček Karel Hanika mají k dispozici špičkovou techniku, se kterou mohou pomýšlet na umístění v elitní pětce. Osmnáctiletý Karel Hanika s podporou týmu Red Bull KTM Ajo má za sebou dva závody, ve kterých dokázal bojovat mezi nejlepšími jezdci, o skvělé umístění jej však vždy připravil pád. Do Brna jede se vzpomínkou na loňský triumf v šampionátu talentovaných jezdců Red Bull Rookies Cup.

Vyrovnat nebo překonat své dosavadní brněnské maximum – 5. místo – bude chtít i Jakub Kornfeil. Jedenadvacetiletý zkušený jezdec zatím v závodech často doplácí na chyby soupeřů, pravidelně se mu ale daří bodovat.

Red Bull MotoGP Rookies Cup
Do vyrovnaných bojů v šampionátu mladých talentovaných jezdců letos naskočil teprve třináctiletý Martin Gbelec. Pro nejlepší umístění si dojel v posledním z dosud odjetých závodů v Sachsenringu. Díky dvanáctému místu z Německa a dvěma třináctým pozicím nasbíral talentovaný mladík 10 mistrovských bodů.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci