Umístění: Sport Motorsport Historická auta na okruhu doplní legendární prototypy i moderní cesťáky

Historická auta na okruhu doplní legendární prototypy i moderní cesťáky

Brno, 25. dubna 2014 - Rakouský šampionát historických vozidel HistoCUP se na Masarykově okruhu rozrostl o několik atraktivních sérií. Návštěvníky závodního víkendu 26. a 27. dubna tak čeká atraktivní program, který připomene dřívější tradiční Jarní cenu Masarykova okruhu.

masarykuv okruh nahled HistoCup ne030

 

HistoCUP s sebou do Brna přiláká po osmi letech například sérii Supercar Challenge, ve které závodí prototypy, které mohou lidé znát například z Le Mans. „Do Brna se vracíme po osmi letech a jsme za to velmi vděční, protože řada lidí na závody na Masarykově okruhu vždy vzpomínala,“ pochvaluje si promotér a závodník Walter Pedrazza. Na start atraktivního závodu se postaví minimálně 24 zajímavých prototypů, z nichž ty nejlepší budou zřejmě v závodu atakovat hranici dvou minut na jedno kolo.

Do Brna míří i německý mistrovský šampionát cestovních vozů DMV Challenge. V něm se představí vozy, které znají fanoušci i z českého mezinárodního okruhového mistrovství. Ve startovní listině je už nyní zapsáno několik strojů Mercedes SLS AMG, Lamborghini Gallardo a Ferrari 458, české barvy bude v závodu hájit Antonín Herbeck s exotickou Pagani Zonda, kterou pravidelní návštěvníci okruhových závodů na Masarykově okruhu důvěrně znají. „Startovní listina obsahuje téměř padesát aut. Díky tomu bychom mohli vidět velmi zajímavé závody s řadou předjížděcích manévrů,“ odhaduje manažerka závodu Jana Božková.

Na samotný HistoCUP se na Masarykův okruh sjede kolem sta historických sportovních vozů napříč druhou polovinou dvacátého století. Fanoušci se mohou těšit na mrštné malé formule, na klasické závodní cestovní auta evropské produkce i na „svalnaté“ americké vozy Chevrolet Camaro, Corvette nebo Ford Mustang. V Classic Trophy se pak představí celá plejáda klasických sportovních aut v civilním provedení.

Netradiční program čeká i minibikovou dráhu. Tam v sobotu 26. dubna najdou zázemí jezdci Fechtl CUP, závodní série klasických českých maloobjemových motocyklů. K trhání rekordů zřejmě nedojde, závody udýchaných starých motorek ale nabízejí netradiční divácký zážitek. Mimo program Fechtl CUP bude „malá“ dráha otevřena pro motokárové jízdy veřejnosti.

Denní vstupné na HistoCUP činí 100 Kč, vstupenka platí na přírodní tribuny C a F, sedadlové T3 a T5 a do paddocku. Naproti tribunám T3 a T5 bude velkoplošná obrazovka.

Zdroj: automotodrom.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci