Umístění: Sport Motorsport Na Masarykově okruhu se rozhodne o šampionech ve vytrvalosti i v driftu

Na Masarykově okruhu se rozhodne o šampionech ve vytrvalosti i v driftu

Brno, 3. října 2014 - Hned dvě mistrovské série zakončí o víkendu na Masarykově okruhu sezonu 2014. V sobotu 4. a v neděli 5. října se bude rozhodovat o mistrech ve vytrvalostních automobilových závodech i v driftu – jízdě řízeným smykem. Vytrvalostní závod se pojede pouze 2 hodiny namísto obvyklého šestihodinového Epilogu.

masarykuv okruh drift

 

Tradiční šestihodinový závod zakončující sezonu Masarykova okruhu se musel změnit kvůli preferencím účastníků. Zatímco v předchozích letech piloti bojovali v šestihodinovém klání, do nějž byl vložen dvouhodinový závod zařazený v kalendáři mezinárodního mistrovství České republiky, letos pojedou jen vložený závod.

„Bohužel došlo k souběhu několika okolností, kvůli kterým nebylo možné vytvořit dostatečně početné startovní pole na šestihodinový závod. Proto jsme se rozhodli závod zkrátit pouze na část zařazenou do kalendáře středoevropského zónového mistrovství,“ vysvětlila manažerka závodu Jana Božková. Závod odstartuje v 14 hodin. Po jeho ukončení ještě budou pokračovat volné jízdy v driftu.

masarykuv okruh brno drift zavody

Právě driftu bude věnovaný celý nedělní program. „Czech Drift Series se během několika roků vypracoval mezi jeden z nejatraktivnějších závodů, které při podzimních automobilových víkendech jedeme. Kromě toho, že jde o závod, je to především show pro diváky. Drifty mají svou stálou diváckou skupinu, postupně jim ale přicházejí na chuť i další lidé, kteří dosud fandili především tradičním závodům,“ popisuje Božková. Úkolem driftera je projet zatáčku co nejefektněji řízeným smykem. Měří se rychlost průjezdu, úhel driftu a průjezd kolem takzvaných apexů – bodů těsného průjezdu. Při tandemové jízdě rozhodčí posuzují i vytváření tlaku na soupeře, schopnost adaptace na jeho jízdu, napojování jednotlivých driftů na sebe a celkový dojem z ovládání vozidla v driftu.

Souboje se odehrávají v úseku „stadionu“, fanoušci se tedy budou soustředit na tribuně C. Tréninky a kvalifikace jsou naplánovány už na sobotní dopoledne společně se dvěma závody atraktivního značkového poháru Porsche GT3 CCCE. Mezi 16 a 17 hodinou pak závodníci vyrazí k nákupnímu centru Olympia na exhibiční jízdy na parkovišti. „Exhibice je pozvánkou na nedělní závody. Na relativně malém parkovišti samozřejmě jezdci nepojedou naplno, v neděli na okruhu už ano,“ doplnila Božková.

Zdroj a foto: Automotodrom Brno


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci