Umístění: Kultura Muzea a výstavy V Brně vystavují originál Věstonické venuše a další dva světové unikáty

V Brně vystavují originál Věstonické venuše a další dva světové unikáty

Brno, 4. září 2014 – Tři vzácné historické předměty světového významu budou k vidění na výstavě Unikáty zemských muzeí v Ditrichsteinském paláci Moravského zemského muzea v Brně. Věstonickou venuši, hlavu Kelta ze Mšeckých Žehrovic a meteorit z Opavy-Kylešovic si lidé mohou prohlédnout od 5. do 30. září.

vestonicka venuse brno moravske zemske muzeum krystof turek

 

Výstava tří vzácných exponátů na jednom místě je součástí projektu Strážci paměti: 200 let muzejnictví v České republice, za kterým stojí Moravské zemské muzeum, Slezské zemské muzeum a Národní muzeum. Jejím cílem je připomenout lidem význam muzejnictví a paměťových institucí i důležitost prezentace kulturního dědictví.

U příležitosti dvousetletého výročí budou mít lidé možnost vidět na jednom místě i 30 tisíc let starou Věstonickou venuši, vzácnou keramickou sošku z období lovců mamutů. Druhým předmětem je kamenná plastika hlavy z Mšeckých Žehrovic, která je výjimečným dokladem keltského umění v celoevropském měřítku. Posledním exponátem je meteorit nalezený v kulturní vrstvě sídliště paleolitických lovců.

Návštěvníci mohou vzácné exponáty takto pospolu naposledy zhlédnout v Moravském zemském muzeu od 5. do 30. září 2014 v Dietrichsteinském paláci na Zelném trhu.

(red), foto: Kryštof Turek


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci