Umístění: Kultura Folklor a vinařství Veselí hostí Mezinárodní dětský folklorní festival Štěpy

Veselí hostí Mezinárodní dětský folklorní festival Štěpy

folklor-hody-deti-krystof-turekVeselí n. M., 30. května 2014 - Již potřiadvacáté se sejdou dětské folklorní soubory z různých koutů Čech, Moravy i Slezska, ale i z jiných zemí, aby právě ve Veselí nad Moravou potěšily diváky krásou krojů, tanců a zpěvu a zároveň navázaly přátelství a porovnaly své dovednosti.

 

Od pátku 30. května do neděle 1. června se roztančí ulice města, zámecký park či Bartolomějském náměstí při mezinárodním dětském folklorním festivalu ŠTĚPY 2014.

V letošním roce slaví Dětský folklorní soubor Štěpnička z Veselí nad Moravou třicet let od svého založení. Přestože hlavní pořad k tomuto výročí proběhl koncem dubna, odrazí se jubileum také v programu festivalu. Zatančit si s „třicítkou“ přijedou dětské soubory ze Zlína, Uherského Brodu, Kyjova, Moravské Nové Vsi či východoslovenského Prešova.
     
Pro návštěvníky, zejména pro rodiny s dětmi, je připraven i bohatý doprovodný program - celá řada tvůrčích dílen a společná zábava při hrách a soutěžích. Nebudou chybět páteční vystoupení pro školy či sobotní roztančená ulice. Zajímavou novinkou programu festivalu, která ovšem tentokrát je směřována spíše k dospělým než k dětem, bude určitě páteční košt vína – přehlídka vinařství Veselska. V sobotu odpoledne se zámecký park promění v pohádkový les. V návaznosti se pak na Bartolomějském náměstí na lidovém tržišti můžete setkat s různými krajovými specialitami. Celé sobotní odpoledne bude doprovázeno tanečními dílnami, kde se děti navzájem budou učit tance různých žánrů, ale nebudou chybět samozřejmě i ty folklorní. Vrcholem celého programu bude průvod městem a hlavní program v zámeckém parku v neděli odpoledne.

Přijďte se podívat, co umí dětské soubory, jaké písně, tance, zvyky a obyčeje vám přivážejí ze svého rodného kraje a domova.

(red), ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci