Umístění: Kultura Ostatni Církev po letech oprav otevře kostel svatého Václava v Mikulově

Církev po letech oprav otevře kostel svatého Václava v Mikulově

Mikulov, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Po mnohaleté opravě církev v neděli znovu otevře kostel svatého Václava v Mikulově na Břeclavsku. Ve středu to řekla mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová s tím, že slavnostní bohoslužbu odslouží generální vikář brněnské diecéze Jiří Mikulášek.

Mikulov-kostel_svVaclava_KB250

 

"Součástí kostela je i věž s hodinami, která nabízí nádherný pohled na historické centrum Mikulova. Její oprava je však plánována nejdříve na příští rok," připomněl duchovní správce Oldřich Chocholáč. Opravený interiér kostela podle něj upoutá návštěvníky především manýristickou výzdobou klenby a poutní kaplí Loretánské Panny Marie.

"Kostel svatého Václava se jistě pro mnoho návštěvníků Mikulova stane opět místem ke ztišení a setkáním přítomnosti s jedinečnou minulostí tohoto místa," domnívá se jeho duchovní správce.

Na opravě chrámu, v němž byla v roce 1625 díky Františku kardinálu z Dietrichsteina založena Význačná kolegiátní kapitula, se finančně podílelo ministerstvo kultury, Jihomoravský kraj, město Mikulov, Brněnské biskupství a místní farnost.

Jiří Nováček, foto: Kamila Brzobohatá

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci