Umístění: Kultura Ostatni V Mikulově bude slavnostní celý advent

V Mikulově bude slavnostní celý advent

adventni venec mikulovMikulov, 30. listopadu 2016 - Prožijte adventní čas v klidné zimní atmosféře starobylého Mikulova a vychutnejte si řadu skvěle obsazených koncertů s vánoční a duchovní tématikou. Udělejte radost malými dárky z vánočního jarmarku a vezměte své děti na pohádku, vánoční dílničky či společné čtení.

Mikuláš bude nadělovat ve městě hned několikrát – už 2. 12. je mikulášské odpoledne v Domě dětí a mládeže a následující den bude Mikuláš a betlém s živými zvířátky v areálu hotelu Zámeček. Na Náměstí přijede Mikuláš se svou družinou v předvečer svého svátku 5. prosince.

V adventu představí svou práci také několik hudebních souborů. Národopisný soubor Pálava zve na svůj koncert v sobotu 3. prosince v zámeckém sále a v úterý 13. prosince pak potěší své rodiče a blízké vánočním koncertem děti ze ZUŠ Mikulov. O den později si zazpíváme u vánočního stromu na Náměstí koledy. Tato akce je součástí projektu Česko zpívá koledy s Břeclavským deníkem. Na středu 21. prosince připravili svůj vánoční koncert také členové pěveckého sboru gymnázia Gaudium ve spolupráci s komorním orchestrem místní Základní umělecké školy.

V sobotu 17. prosince se konají každoroční Vánoce pod radnicí. Nabídnou řemeslnou tržnici, atrakce pro děti i stánky se svařákem a občerstvením. Završí je večerní koncert zpěvačky Anny K. s kapelou na mikulovském zámku. „V jejím podání zazní takové hity, jako jsou Večernice, Nebe, Na shledanou, Nelítám nízko, Spojený království smutku a radosti či Večírek za koncem," uvedla Jitka Sobotková z Mikulovské rozvojové společnosti.

Do nabídky adventních pořadů se zapojila i Eat Art Gallery, která o adventních nedělích pořádá odpolední čtení a od 2. do 18. prosince také vánoční trhy. Vánoční dílničky nejen pro děti nabízí Městská knihovna a Galerie U Ní a informační centrum pořádá i oblíbené prohlídky historického města se šálkem svařeného vína. Sváteční atmosféra vyvrcholí 24. prosince na Náměstí, kde se bude slavit i Silvestr.

Lenka Křivánková


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci