Umístění: Jižní Morava Školství

Krajský superintendent zvýší kvalitu odborných škol

skolak skola ucitelBrno, 18. května 2022 - Pomoct, hodnotit i motivovat. V českém prostředí unikátní pozice, kterou jinak známe především z anglosaských vzdělávacích systémů, vzniká v Jihomoravském kraji a v brněnském sídle krajského úřadu ji představil náměstek hejtmana Jiří Nantl. “Kvalitní vzdělávací systémy se totiž mimo jiné vyznačují tím, že nejlepší ředitelé bývají povyšováni do rolí s odpovědností za celý systém a táhnou jej dopředu,” komentuje Jiří Nantl, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast vzdělávání a strategii chytrého regionu.

Web poradí žákům z Ukrajiny, nabízí přehled škol i kariérní poradenství

trida stredni skola ucitel laviceBrno, 20. dubna 2022 - Komplexní nabídku služeb, které pomohou ukrajinským žákům hlásícím se na střední školy, připravuje Jihomoravský kraj ve spolupráci s Jihomoravským centrem pro mezinárodní mobilitu (JCMM). Najdou ji na webu vyberskoly.cz a jeho podstránce vyberskoly.cz/ua. Stránky poskytnou lidem z Ukrajiny důležité informace v ukrajinštině potřebné k tomu, aby se žáci a jejich rodiče přicházející do nového prostředí rychle zorientovali a zároveň se seznámili se službami kariérního poradenství. Celá nabídka tam bude přístupná od středy 20. dubna 2022.

Kraj zveřejnil, na jaké studijní obory se nejčastěji hlásí jihomoravští žáci

skola zaci prijimaci zkouskyBrno, 12. dubna 2022 - Od 12. dubna na jihomoravských středních školách začínají přijímací zkoušky. Jihomoravský krajský úřad eviduje na základě podkladů dodaných středními školami téměř 30 tisíc podaných přihlášek. Toto číslo je o 2 300 přihlášek vyšší než v loňském školním roce. Co dalšího statistiky prozradily? V Jihomoravském kraji bylo podáno na střední školy 29 376 přihlášek, přitom žáci si mohou podávat přihlášky na dvě školy. Ze srovnání přihlášek z roku 2021 a roku letošního vyplývá, že na střední školy přišlo letos o 2 287 přihlášek více. Tento růst kopíruje demografická data.

V Bučovicích vzniká nové pracoviště mateřské školy

materska skola bucoviceBučovice, 5. dubna 2022 – Na nové tři třídy mateřské školy v centru města se mohou těšit rodiče z Bučovic. Největší investicí bučovické radnice v letošním roce je totiž rekonstrukce budovy bývalé obchodní akademie na Komenského náměstí.

Břeclav modernizuje školní hřiště a zpřístupní je veřejnosti

breclav skolni hristeBřeclav, 22. března 2022 – Břeclav modernizuje školní hřiště a zpřístupní je veřejnosti. Investice v řádech desítek milionů korun do oprav hřišť u břeclavských základních škol se promítne i do života veřejnosti. Rekonstrukce hřišť ve všech městských částech zlepší přístup veřejnosti k moderním sportovištím. „Je pro nás důležité, aby se na zrekonstruovaná sportoviště dostala také veřejnost. Vedení města se snaží, aby v každé městské části vzniklo nové nebo zmodernizované sportoviště, kam mohou odpoledne zajít všichni, kteří o to stojí,“ vysvětluje přístup vedení města místostarosta Břeclavi Richard Zemánek.

Děti v Hruškách se vrátí do školky, kterou zničilo tornádo

skolka hrusky opravena metrostavHrušky, 31. ledna 2022 – Největší česká stavební firma Metrostav dokončila v obci Hrušky na Břeclavsku opravu mateřské školy, kterou v polovině loňského roku zasáhlo tornádo a krupobití. Ve středu 2. února 2022 se do zrekonstruované budovy vrátí děti. Původně stavbaři zvažovali, že přes léto provedou jen nejnutnější havarijní zásahy tak, aby se školka mohla vrátit do provozu již v září. Podrobnější průzkumy však prokázaly, že budova je v mnohem horším stavu, než se předpokládalo, a proto bylo nutné upravit harmonogram. V rámci pomoci přispěla společnost Metrostav obci Hrušky také finančním darem 8,5 milionu určeným na odstraňování škod.

Jihomoravské děti poměřují své znalosti o světě financí s vrstevníky z celé ČR

abeceda penez skolaBrno, 19. ledna 2022 - Více než 20 tisíc dětí se zapojilo do 11. ročníku Soutěže finanční gramotnost. Od nejmenších školáků až po teenagery na středních školách. V lednu je všechny čekají okresní kola. Ti nejlepší pak mají šanci postoupit přes krajské kolo až do slavnostního finále v budově ČNB. V Jihomoravském kraji se soutěže účastní rekordních 44 škol.

V Kyjově vzniká nová střední polytechnická škola

svarovani svarec svareckaKyjov, 14. prosince 2021 - Střední škola automobilní Kyjov a Střední odborné učiliště Kyjov se od 1. ledna 2022 sloučí do Střední školy polytechnické Kyjov, oznámil v pondělí 13. prosince Jiří Nantl, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast vzdělávání a strategii chytrého regionu. „Vznikne inovativní centrum technického vzdělávání, které na sebe váže záměr stimulovat novou generaci mladých podnikatelů, kteří by začali s podnikáním na Kyjovsku. Už nyní jsme oslovováni obcemi napříč krajem, které by chtěly náš záměr následovat,“ uvedl Nantl.

Strana 1 z 40