Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Arboretum Křtiny zve na dny otevřených dveří

Arboretum Křtiny zve na dny otevřených dveří

Křtiny, 5. října 2011 - Pro milovníky krásné přírody, ve které nechybí lesní porosty, louky, vzácné dřeviny, rozmanité rostliny a také vodní plochy, se pořádá tradiční podzimní Den otevřených dveří v Arboretu Křtiny ve Školním lesním podniku Masarykův les Křtiny Mendelovy univerzity v Brně.

arboretum_krtiny250

 


Přijměte proto pozvání k návštěvě o víkendu 8. – 9. 10. 2011, kdy jsou vždy od 9.00 do 17.00 h připraveni Vás provést arboretem odborní průvodci – pedagogové z Ústavu lesnické botaniky, dendrologie a geobiocenologie Lesnické a dřevařské fakulty MENDELU.

V Arboretu Křtiny, které leží mezi městysi Křtiny a Jedovnice, se na ploše 23 hektarů nachází ojedinělá sbírka více než tisíce taxonů dřevin ze všech končin světa, v Česku raritní je zdejší kolekce vrb. Součástí arboreta je i starý bukový prales, ponechaný svému přirozenému vývoji. Ke studiu i potěšení pohledem je k dispozici naučná stezka Domácí dřeviny. Areál zpestřují přírodní palouky, vodní plocha rybníka, rašeliniště, vřesoviště a dřevěné skulptury, díla posluchačů LDF MENDELU.

Přijďte si prohlédnout toto arboretum v čase podzimních barev, seznámit se s nově instalovanými informačními tabulkami u největších stromů arboreta – novou stezkou Naši velikáni!

Vstup na vodítku je povolen i Vašim psím miláčkům.

red
Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci