Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Jubilejní 80. sezóna na Vranovsku bude zahájena již o víkendu

Jubilejní 80. sezóna na Vranovsku bude zahájena již o víkendu

vranov-nad-dyji-vranovskoVranov nad Dyjí, 11. dubna 2013 - První rekreační sezóna na Vranovské přehradě byla zahájena již v roce 1934. V letošním roce tedy Vranovsko začíná již jubilejní 80. rekreační sezónu. O víkendu 13. – 14.dubna je pro návštěvníky Vranovska připraven bohatý program. Již na pátek 12.dubna je však připravena pro nejširší veřejnost beseda s autorem knihy „Vranovská přehrada“, panem Miroslavem Vaňkem. Beseda je spojena s autogramiádou.

Rekreace na Vranovsku je velmi úzce spojena s dokončením stavby Vranovské přehrady. „Již v roce 1934 je na protějším břehu Švýcarského údolí zřízeno koupaliště, sluneční lázně a loďkaření. Letní hosté i nedělní návštěvníci Češi i Němci používají všech těchto zařízení v hojném počtu. A odcházejí osvěženi a velmi rozradostněni. Plavba do Bítova skýtá jedinečné pohledy na lesnaté stráně a strmá skaliska, jimiž jsou břehy Dyje zde všude vroubeny. Záplava činí dojem alpského jezera…“  
Takto popisuje 1. rekreační sezónu pan Miroslav Vaněk, autor velmi zdařilé knihy „Vranovská přehrada“, ve které popisuje historii tohoto jedinečného vodního díla.
Letošní rok 2013 je tedy rokem jubilejní, 80. rekreační sezóny na Vranovsku. Tradiční „Zahájení rekreační sezóny na Vranovsku“, které pořádá Sdružení pro rozvoj a obnovu obcí Vranovska spolu s podnikateli regionu, se letos ponese se ve znamení tohoto výročí.

Již na pátek 12. dubna je připravena pro nejširší veřejnost beseda s audiovizuální prezentací právě ke knize „Vranovská přehrada“. Autor knihy, pan Miroslav Vaněk, seznámí účastníky se zajímavými informacemi z historie přehrady a s tím, jak kniha vznikala. Beseda se bude konat ve Vranově nad Dyjí v sále Zámeckého hotelu od 18,00 hodin. Závěr besedy bude spojen s autogramiádou a účastníci si budou moci zakoupit knihu přímo na místě.

Pro návštěvníky Vranovska připravily subjekty působící na Vranovsku v oblasti cestovním ruchu zajímavý a pestrý víkend 13. a 14. dubna. Organizace a podnikatelé, kteří se do akce zapojili, budou o tomto víkendu své služby poskytovat stylově v cenách „za 80“. Bude se to týkat jak ubytování, stravování v restauracích, tak i lodní dopravy a dalších služeb – vstupné do Státního zámku Vranov nad Dyjí a hradu Bítov nebo např. rodinné vstupně v Tatra museu Bítov a Muzeu motocyklů v Lesné.
Mnohé atrakce jsou připraveny i zdarma. Hosté ve Vranově nad Dyjí mohou využít turistický výletní vláček, pro turisty jsou připraveny vycházky s průvodcem v okolí Vranova nad Dyjí, rodiny s dětmi bude určitě zajímat prohlídka keramické dílny s ukázkou tvorby vranovské kameninové keramiky nebo oblíbená exkurze do vodní elektrárny Vranov. Malí i velcí rybáři si mohou zachytat na kvalitně zarybněných rybnících U Jejkala.

Podrobné informace o všech akcích jsou zveřejněny na webových stránkách Městyse Vranov nad Dyjí. Všichni zájemci jsou srdečně zváni na prožití pestrého jarního víkendu na Vranovsko.


Víno z blízka