Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Kam o víkendu 22.-24. září na jižní Moravě?

Kam o víkendu 22.-24. září na jižní Moravě?

dite rodina rodic zena podzimBrno, 21. září 2017 - Přemýšlíte, kam vyrazit o nadcházejícím víkendu na jižní Moravě? První podzimní víkend můžete strávit v Drnholci na Vinobraní, v Laa an der Thaya na Dnu Mobility, v Židlochovicích na Slavnostech burčáku, ve Vranovicích na Dýňování, či na závodech 5|10 mil Brnem.

Drnholec - Vinobraní

7. ročník Drnholeckého vinobraní s otevřenými sklepy především malovinařů, ale i větších vinařských fi rem, se stává již tradiční kulturní akcí, kde se představují místní vinaři se svými vinikajícími víny a burčákem. V sobotu 23. září 2017 v doprovodném programu se na Drnholeckém náměstí představí šermíří, dětské folklorní soubory a Country soubor. Rovněž budou na náměstí i stánky s občerstvením, burčákem, lidovými výrobky. Můžete se zúčastnit různých soutěží s vinařskou tématikou. Odpoledne na náměstí bude zakončeno vinařským zvykem Otvírání hory.

Laa an der Thaya - Den Mobility v Laa

... AUVA parkurové prvky pro jízdu na kole, testování elektrokol a elektroaut zdarma, výherní hry, program pro děti, nafukovací skákací hrad, regionální pochoutky, nápoje a.m.v. ..., to vše a mnoho dalšího v sobotu 23. září 2017 od 10.00 do 15.00 na náměstí v Laa an der Th aya, vstup zdarma

Židlochovice - Slavnosti burčáku

Pět vinařství z regionu, dále spolek Židlochovický Otakárek a program pro děti pod vedením zařízení VATA. Zahraje cimbálová muzika Hudci z Kyjova, zazpívá mužácký soubor Švarcavan a vystoupí děti s lidovým pásmem Hruška z tanečního oddělení ZUŠ Židlochovice. Dále něco malého na zub a teplý bufet. Zveme všechny příznivce dobré nálady, burčáku, vína a moravské písničky do areálu Robertovy vily, Židlochovice v sobotu 23. září 2017 od 14.00- 19.00

Slavnostní zakončení Vranovického dýňování

Zakončení proběhne v sobotu 23. září 2017 ve vinotéce a před kinotékou za Obecním úřadem. Zde bude pro všechny připraven pestrý program, zakončený společným posezení s živou hudební produkcí v podání skupiny GENERACE 20. Velká část odpoledního programu bude věnována dětem a součástí bude i hodnocení dýňových výtvorů zkrášlujících vaše obydlí, řezbářská šikovnost a kreativita a letos poprvé budeme hodnotit i nejlepší dýňové speciality.

5|10 mil Brnem

Závodníci proběhnou v září historické centrum Brna. Čtvrtý ročník nočního běhu 5|10 mil Brnem letos zavede účastníky kromě jiného do Kasemat hradu Špilberk. Závod odstartuje v sobotu 23. září ve 20 hodin na Husově ulici v Brně. Atraktivní trasa zahrnuje průběh Zelným trhem, nádvořím Staré i Nové radnice. Závodníci se mohou těšit na zajímavé výhledy a jedinečnou atmosféru nočního parku okolo hradu Špilberk i katedrály na Petrově.

Půlmíle pro ranou péči

Středisko rané péče Brno, nezisková organizace podporující 130 rodin s dětmi se zrakovým nebo kombinovaným postižením, pořádá v sobotu 23. září 2017 v 19 hod. v centru Brna v rámci Nočního běhu 5 | 10 mil Brnem charitativní běh Půlmíle pro ranou péči. Jde o nesoutěžní bezbariérovou trasu v délce ca 800m, která je vhodná i pro neběžce, rodiny s dětmi nebo s kočárkem apod. Výtěžek ze startovného je věnován na bezplatnou pomoc klientským rodinám střediska. Registrovat se můžete jako jednotlivci nebo celá rodina, kromě dobrého pocitu z pomoci druhým získáte také pěkné dárkové balíčky od sponzorů a doprovodný program. Podpořte rodiny s dětmi, které mají do života těžký start!


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci
Inzerce