Hrady.cz
Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Letní putování pro cyklisty i pěší na Mikulovsku

Letní putování pro cyklisty i pěší na Mikulovsku

Letní putování po vinařských stezkách Mikulovska 250x167Brno, 12. července 2017 – Sobota 22. července patří dalšímu výletu po Moravských vinařských stezkách. Letní putování pro cyklisty i pěší se koná na Mikulovsku. Na výběr bude jako vždy ze dvou různě dlouhých tras pro cyklisty a jedné pro pěší. Na všech trasách budou připraveny zastávky u vinařů a místních zajímavostí, v cíli na Náměstí v Mikulově pak bude celý den bohatý program v rámci Festivalu Národů Podyjí.

Registrace na výlet proběhne mezi 9. a 11. hodinou na parkovišti na ulici A. Muchy v Mikulově. Putování je součástí seriálu Krajem vína, který letos nabízí 11 akcí po Moravských vinařských stezkách, během nichž zavede návštěvníky do všech vinařských oblastí jižní Moravy a nabízí tak poznávání vinařských a folklórních tradic regionu.

Letní putování po vinařských stezkách Mikulovska zve k návštěvě malebné krajiny v okolí Pálavy, Lednicko-valtického areálu a vinných sklepů Mikulovska. Celodenní výlet je určen zdatným sportovcům, ale i občasným cyklistům a turistům.

„Registrace k akci bude probíhat na parkovišti na ulici A. Muchy v Mikulově. Startovní poplatek 120 Kč zahrnuje degustační skleničku s nosičkou na krk, cyklopas s mapou tras a razítkovacích míst, budeme tam od 9 do 11 hodin. Součástí je také bohatý doprovodný program na trase i v cíli. Ten je na Náměstí v Mikulově, kde celý víkend probíhá Festival Národů Podyjí, tradiční přehlídka kultury a gastronomie národnostních skupin. Opravdu je na co se těšit,“ říká koordinátorka Moravských vinařských stezek Eva Kvapilová z Nadace Partnerství.

Pro účastníky jsou připraveny 3 trasy. Na všech trasách se nacházejí zastávky ve vinných sklepech a u dalších zajímavostí, kde lze ochutnat lokální výrobky. Každá zastávka bude otevřena přibližně tři hodiny, každý si tak může zvolit trasu a tempo podle své kondice. Cyklisté si mohou vybrat kratší trasu v délce 30 kilometrů, nebo lehce náročnější dlouhou 52 kilometrů. Ta vede cyklisty letos poprvé přes Bulhary do krásného Vinařství Fuzgrunty. Ve Valticích pak mohou zavítat do nově otevřené architektonicky zajímavé vinařské stodoly Chateau Valtice. Pro pěší je připravena trasa dlouhá 20 km, kterou je možné si zkrátit ze Sedlece vlakem. Na všech trasách je i zastávka na Farmě Pálava, kde se bude podávat studené i teplé občerstvení z místních sýrů.

V cíli na Náměstí v Mikulově bude celodenní program Festivalu Národů Podyjí. Jedná se o přehlídku hudby, tance a jedinečných kuchyní národnostních skupin. Na Městském úřadě je možné ochutnat místní vína a v 17 hodin proběhne na Náměstí slosování z účastnických anketních lístků o atraktivní ceny v podobě vín zúčastněných vinařů nebo cyklodoplňků z Moravských vinařských stezek. Hlavní cenou je poukaz na ubytování v partnerském penzionu na celý víkend. Festival Národů Podyjí trvá v sobotu až do 22 hodin. Akce seriálu Krajem vína usilují o propagaci historického a kulturního dědictví jižní Moravy. Více ne www.stezky.cz.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci
Inzerce