Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Na kole nebo pěšky Modrými Horami

Na kole nebo pěšky Modrými Horami

Májové putování okolím Modrých Hor 2017 250x167Brno, 10. května 2017 – Tradiční výlet pro cyklisty a pěší rozkvetlou krajinou Modrých Hor chystá v sobotu 20. května Nadace Partnerství. Májové putování okolím Modrých Hor nabízí dvě trasy pro cyklisty a jednu pro pěší, trasy budou plné zastávek u vinařů a doprovodného folklórního a poznávacího programu.

Registrace probíhá v Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích mezi sobotní 9. a 11. hodinou a startovné 120 Kč zahrnuje degustační skleničku, slosovatelný cyklopas, kam sbírají návštěvníci razítka, a doprovodný program po trase. Putování je součástí seriálu Krajem vína, který i letos nabízí 11 akcí po Moravských vinařských stezkách, během nichž zavede návštěvníky do všech vinařských oblastí jižní Moravy a nabízí tak poznávání vinařských a folklórních tradic regionu.

Májové putování okolím Modrých hor vybízí k návštěvě jednoho z nejkrásnějších vinařských regionů na jižní Moravě, kopcovité Modré Hory ohromí krásnými výhledy do krajiny i ochutnávkou vyhlášených nejen červených vín. Celodenní vyžití zde najdou zdatní sportovci, ale i občasní turisté a cyklisté. „Zájemci o putování se nemusí dopředu hlásit. Registrace bude probíhat ve Velkých Pavlovicích v Ekocentru Trkmanka od 9 do 11 hodin. V ceně startovního poplatku, který činí 120 Kč, je zahrnuta sklenička s nosičkou, cyklopas s mapou tras a razítkovacích míst a doprovodný kulturní program na trase i v cíli, který je v Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích,“ říká koordinátorka Moravských vinařských stezek Eva Kvapilová z Nadace Partnerství.

Májové putování okolím Modrých Hor 2017 600x850

Pro účastníky jsou připraveny 3 trasy. Cyklisté si mohou vybrat kratší trasu v délce 22 kilometrů, nebo lehce náročnější dlouhou 45 kilometrů. Nově byla zařazena i návštěva Starého a Nového Poddvorova. Pro pěší je připravena trasa dlouhá 20 km, kterou je možné zkrátit z Kobylí nebo Vrbice veřejnou dopravou. Na všech trasách se nacházejí zastávky ve vinných sklepech a u dalších zajímavostí, kde lze ochutnat lokální výrobky. V Kobylí budou od 14 hodin probíhat tradiční Dětské krojované hodečky s průvodem a folklórním programem. Své brány na cyklistické trase otevře i Bylinkový ráj Sonnentor v Čejkovicích, kde si mohou návštěvníci na zkrácené 15minutové exkurzi prohlédnout výrobní prostory a ochutnat místní voňavé produkty. Každá zastávka bude otevřena přibližně tři hodiny, každý si tak může zvolit trasu a tempo podle své kondice.

V cíli v Ekocentru Trkmanka čeká na všechny výletníky ochutnávka dobrot a vín z regionu. V 17 hodin proběhne losování o atraktivní ceny v podobě vín zúčastněných vinařů nebo cyklodoplňků. Hlavní cenou je poukaz na víkendové ubytování v partnerském penzionu. Užít si večer v regionu mohou návštěvníci také u nedaleké rozhledny Slunečná, kde proběhne přehlídka mužáckých sborů s názvem Modré Hory v písni na Slunečné, kam mají účastníci putování vstupné za polovic. Akce seriálu Krajem vína usilují o propagaci historického a kulturního dědictví jižní Moravy.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci