Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Nová větev vyškovské cyklostezky povede okolo rybníků

Nová větev vyškovské cyklostezky povede okolo rybníků

Vyškov, 10. dubna 2024 - Vyškovská radnice dlouhodobě usiluje o to, aby vyškovská část cyklostezky Cukrovarská dráha v drtivé většině využívala pozemky města. Současná trať totiž částečně vede po obslužné komunikaci Ředitelství silnic a dálnic. Doplňující varianta řeší zcela novou větev. Vést má okolo rybníků Kačenců.

kolo cyklistika

 

V budoucnu má nahradit zmiňovaný úsek cyklostezky v podobě obslužné komunikace. Začátek navrhované varianty je u hráze většího z Kačenců. Pokračuje odbočením doleva v zeleni a po zemědělských pozemcích na pravé straně obou rybníků pod průmyslovou zónou Nouzka. Cílem je propojit tuto část i cyklostezkou v Brněnské ulici.

„Loni radní města zvedli ruku pro zhotovitele projektové dokumentace stavby. Schválili nabídku od společnosti DI PROJEKT ve výši téměř 550 tisíc korun. Hotová má být do konce července,“ uvedl místostarosta Vyškova Roman Celý (KDU-ČSL).

Celá cyklostezka bude napojená na část již postavené stavby v katastrálním území Kozlan. Délka současné trasy ve vyškovském katastrálním území je téměř 3,5 kilometru, pak následuje katastr Hlubočan.

„Vyškovská část byla rozdělená na čtyři díly, dva město zrealizovalo v roce 2022, zbývající dva dokončilo v létě loňského roku. Nová větev by se napojila právě na loňský finální díl, který vede od mostku přes Hlubočanský potok po rozhraní katastrálních území. Byl technicky nejnáročnější, stál přes 10 milionů korun. Významně s ním ale pomohla dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury,“ doplnil Celý.

Cukrovarská dráha zahrnující Vyškov a pětici obcí začala dostávat reálné obrysy v roce 2019, přibližně kopíruje někdejší úzkokolejnou dráhu, po které se svážela řepa do vyškovského cukrovaru. Každá spolupracující obec si realizuje svůj díl na svém vlastním katastru.

Foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci