Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet O jarních prázdninách zamiřte s dětmi do VIDA!

O jarních prázdninách zamiřte s dětmi do VIDA!

Brno, 2. března 2022 – Všem, kteří hledají zážitky pro celou rodinu, lze doporučit návštěvu zábavního vědeckého parku VIDA! u brněnského výstaviště. Děti i rodiče si tu hrají a přitom společně objevují, jak funguje svět kolem nás. VIDA! si užijí děti už od 2 let. Otevřeno je denně a rodinné vstupné stojí od 430 Kč.

Expozice2017 B

 

Expozice VIDA! má něco přes 6000 m2. Všechny exponáty jsou interaktivní, což jednoduše znamená, že cedulky s nápisem „nesahat” tu rozhodně nevisí. Naopak, návštěvníci si všechno mohou sami vyzkoušet. Ustát zemětřesení, moderovat předpověď počasí, rozjet ledničku na lidský pohon, v obřím srdci se zaposlouchat do vlastního tepu, projet se na kole po laně 6 metrů nad expozicí nebo si v rotující místnosti užít účinky odstředivé síly. Určitě by si také neměli nechat ujít představení s pokusy, která se konají několikrát denně ve zdejším Divadle vědy.

Tím však nabídka VIDA! rozhodně nekončí. O víkendech návštěvníky čeká například program s pokusy pro rodiny s dětmi Chemie k sežrání. „Dozvíte se například, proč dokáže kiwi sežrat gumového medvídka nebo jak připravit míchaná vajíčka pomocí lihu. Kyseliny a zásady proměníme v pastelky a nakreslíme si jedinečný obrázek,“ přibližuje program Daniela Marková z VIDA! Chemie k sežrání je v nabídce VIDA! třikrát denně každý víkend až do konce března.

A co takhle zažít svět z ptačí perspektivy? 3D film Na křídlech ptáků diváky zaručeně nadchne. Díky ultralehkým kamerám připevněným na ptačí hřbet zjistí, jaké to je být obávaným orlem, sokolem nebo divokou husou. 3D film hrají ve VIDA! každý den v českém dabingu Jany Plodkové.

Dospělé návštěvníky VIDA! science centrum potěší výstavou COFFEE, která odhaluje vědu skrytou v kávě. „Navštivte naši největší a nejdražší výstavu v historii. Výstava COFFEE zkoumá kávu jako rostlinu, objevuje chemické procesy s ní spojené a seznamuje s technologiemi, které ji provází už po staletí. Těšte se na desítky historických exponátů, ale i interaktivní části, kde si kávu vychutnáte všemi smysly,“ láká Lucie Čáslavová, manažerka expozice VIDA! Každý třetí čtvrtek v měsíci se ve výstavě koná od 17.00 komentovaná prohlídka. COFFEE najdete ve VIDA! až do 30. června.

Zdroj a foto: VIDA!


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci