Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Tour de burčák na Znojemsku

Tour de burčák na Znojemsku

burcak sklenicky foto krystof turekBrno, 17. září 2017 – Tradiční Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska se koná už příští sobotu 23. září. Účastníci si mohou opět vybrat ze dvou různě dlouhých tras pro cyklisty, případně zvolit cestu pro pěší. Start i cíl bude v Louckém klášteře ve Znojmě, kde bude probíhat také burčákový den Znovínu Znojmo. Na všech trasách jsou pro cyklisty i turisty připravené zastávky u vinařů obohacené doprovodným programem.

Tour de burčák je součástí seriálu Krajem vína, který letos nabídl už 9 z celkových 11 akcí po Moravských vinařských stezkách. Během nich provádí návštěvníky všemi vinařskými oblastmi jižní Moravy a umožňuje jim poznávání vinařských i folklórních tradic regionu.

Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska zve do podzimních vinic plných hroznů a nabídne výhledy do malebné krajiny jižní Moravy i do nedalekého Rakouska. Celodenní výlet je určen jak zdatným sportovcům, tak i občasným cyklistům, rodinám s dětmi nebo turistům. „Registrace na akci bude možná mezi 9. a 11. hodinou v Louckém klášteře ve Znojmě. Startovné 120 Kč zahrnuje degustační skleničku s nosičkou na krk, cyklopas s mapou tras a razítkovacích míst. Na trasu si každý vyráží dle svého tempa a může se těšit na ochutnávky vín a burčáku, ale také na zajímavý doprovodný program,“ říká koordinátorka Moravských vinařských stezek Eva Kvapilová z Nadace Partnerství.

Pro účastníky jsou připraveny 3 trasy. Cyklisté mají na výběr mezi kratší trasou v délce 30 kilometrů a lehce náročnější dlouhou 47 kilometrů. Pěší se vydají na cestu dlouhou 15 kilometrů, zkrátit si ji mohou autobusem z Popic. Na všech trasách se nacházejí zastávky ve vinných sklepech, kde vinaři hostům nabídnou ochutnávky vín a burčáků, ale i drobné občerstvení, domácí speciality a doprovodný program. V Popicích mohou účastníci navštívit muzeum Rodný dům Charlese Sealsfielda, v Chvalovicích zase výstavu a košt hroznů. A pokud si cyklisté vyberou delší trasu, zavede je na letošní novinku mezi zastávkami, romantický vinný hrádek Lampelberg s kruhovou věží a vyhlídkovou terasou. Každá zastávka bude otevřena přibližně čtyři hodiny, každý si tak může zvolit tempo podle své kondice.

V cíli, který bude opět v Louckém klášteře, se všichni mohou těšit na burčákový den Znovínu Znojmo a občerstvení v podobě rybích specialit. V 17 hodin zde proběhne také slosování odevzdaných cyklopasů o atraktivní ceny v podobě vín zúčastněných vinařů nebo cyklodoplňků z Moravských vinařských stezek.

Akce seriálu Krajem vína usilují o propagaci historického a kulturního dědictví jižní Moravy. Více informací: www.stezky.cz


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci
Inzerce