Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet Tradiční “Cibulová slavnost” v lázeňském městečku Laa an der Thaya

Tradiční “Cibulová slavnost” v lázeňském městečku Laa an der Thaya

zwiebelfest 1831Laa an der Thaya, 31. července 2018 – Od pátku 17. do neděle 19. srpna se v rakouském lázeňském městečku Laa an der Thaya na česko-rakouských hranicích jen 50 minut jízdy z Brna (dostupné i přímou autobusovou linkou č. 104), koná další ročník vyhlášených “Cibulových slavností”.

Slavnosti nabízejí tradičně bohatý program pro celou rodinu sestávající z různých výstav (např. historických traktorů, regionálních potravin, kočárů), vyhlášeného regionálního občerstvení, ochutnávek a prodeje regionálních produktů, hudebního programu na náměstí v Laa, trhů s místními tradičními produkty, programu pro děti (líčení, malování, hry, dětské hřiště s obří skluzavkou, lukostřelba, autodrom a dětský vláček, bleší trh), tanečních vystoupení, prohlídek historické části Laa s průvodcem, nebo autobusového výletu zdarma do vesničky Stronsdorf a výletů taxíkem na rodinná cibulová pole rodiny Eigner s prohlídkou.

Vedle hlavního večerního hudebního programu na náměstí v Laa budou vrcholem oslav, podle kterých také nesou své jméno (Zwiebelfest), sobotní soutěž o nejtěžší cibuli v regionu Laa a okolí (celý region je vedle vína vyhlášen právě pěstováním cibule), která začíná ve 13.30 hodin a soutěž v loupání cibule od 16.00 hodin. Nedělní program slavnostní doplní od 14.00 hodin autogramiáda bývalé rakouské reprezentantky v alpském lyžování, dvojnásobné olympijské vítězky i mistryně světa Michael Dorfmeisterové a od 15.00 hodin populární „Cibulový štafetový běh“. Vstup na Cibulové slavnosti je zdarma. Kompletní program “Cibulových slavností 2018” v češtině najdete ke stažení na adrese: www.zwiebelfest.at popř. telefonicky na + 43 (0) 2522 2501 – 52.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci