Umístění: Jižní Morava Tipy na výlet V Jiříkovicích doplnili naučnou stezku příběhy z dubového masivu

V Jiříkovicích doplnili naučnou stezku příběhy z dubového masivu

Jiříkovice, 5. prosince 2014 - Naučná stezka Jiříkovice - Loučky, která se nachází se v jihomoravském mikroregionu Mohyla míru, byla doplněna patnácti duchovně vzdělávacími příběhy, umělecky ztvárněnými v dubovém masivu. Na řezbářské výjevy, které nově rekreační zónu lemují, přispěla Nadace ČEZ částkou 114 820 Kč.

jirikovice naucna stezka nadace cez

 

Lokalita Jiříkovice-Loučky, která je součástí území Slavkovského bojiště, se tak stala nejen chráněnou krajinnou oblastí, ale také naučnou zónou, čerpající ze své bohaté historie. Řezby v dubovém masivu ztvárňují patnáct symbolů a příběhů, které se dotýkají jak významných dějinných událostí, tak i každodenních zamyšlení a morálních zásad. „Naším cílem je nabídnout dětem, studentům, místním občanům i českým a zahraničním návštěvníkům kousek krásného jihomoravského venkova, ve kterém si mohou odpočinout a zároveň se něčemu přiučit a duchovně obohatit,“ řekl Jan Štěpánek, jednatel společnosti QL Interier, realizátora projektu.

Na doplnění stezky o umělecké a vzdělávací prvky se Nadace ČEZ podílela v rámci svého grantového řízení Podpora regionů, které je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů. Navrhované projekty se mohou týkat podpory dětí a mládeže, kultury, sportu, sociální péče, vědy a vzdělání či životního prostředí. „V Jiříkovicích se nám podařilo propojit dvě z námi dlouhodobě podporovaných oblastí veřejného rozvoje. Jsme velmi rádi, že chráněná krajinná lokalita zde nyní střeží národní bohatství nejen přírodního, ale i duchovního charakteru,“ uvedla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci