Umístění: Společnost Zajímavosti Cenu Jihomoravského kraje letos získalo celkem devět osobností

Cenu Jihomoravského kraje letos získalo celkem devět osobností

Brno, 7. listopadu 2019 – V sále konventu Milosrdných bratří v Brně se 5. listopadu uskutečnilo slavnostní předání Ceny Jihomoravského kraje devíti osobnostem jižní Moravy. O udělení letošního ocenění rozhodli krajští zastupitelé na svém zasedání 19. září 2019. U příležitosti udílení Ceny Jihomoravského kraje předal hejtman Bohumil Šimek Cenu hejtmana Jihomoravského kraje a to paní Ladislavu Tichému, dlouholetému starostovi Dolních Louček, předsedovi Dobrovolného svazku obcí Tišnovsko a Mikroregionu Porta.

cena jmk 2019

 

Cena Jihomoravského kraje je ocenění, kterým Zastupitelstvo Jihomoravského kraje oceňuje vynikající zásluhy o rozvoj Jihomoravského kraje, hrdinské a jiné výjimečné činy osobností, které se na území kraje narodily, žijí nebo jsou s ním spojeny svým působením, jejichž život, dílo, činnost nebo jednání výrazným způsobem reprezentuje v určité oblasti Jihomoravský kraj a přispívá k jeho věhlasu a dobrému jménu, a které svými morálními kvalitami můžou být příkladem. Cena se uděluje od roku 2004, po rozhodnutí krajského zastupitelstva.

Zastupitelstvo Jihomoravského kraje udělilo Cenu Jihomoravského kraje v roce 2019 následujícím osobnostem za přínos v těchto oblastech:

  • za přínos v oblasti sportu: Tomáš Bábek
  • za přínos v oblasti sportu: Josef Černý
  • za přínos v oblasti vědy: Ivan Foletti
  • za přínos v oblasti vědy: Jaroslav Vaculík
  • za práci s mládeží: Miroslav Klepáč
  • za dílo, činnost nebo oblast jednání, které výrazným způsobem reprezentuje Jihomoravský kraj a přispívá k jeho věhlasu a dobrému jménu: Anna Kománková
  • za přínos v oblasti folkloru: Františka Poláčková
  • za přínos v oblasti folkloru: Marie Švirgová
  • za přínos v oblasti umění: Boleslav Polívka

Cenu hejtmana Jihomoravského kraje za dílo, činnost nebo oblast jednání, které významným způsobem reprezentuje Jihomoravský kraj a přispívá k jeho věhlasu a dobrému jménu, převzal pan Ladislav Tichý (Cena hejtmana Jihomoravského kraje je udělována na základě rozhodnutí hejtmana, nepodléhá schvalování krajské rady ani zastupitelstva).

Foto: JMK 


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci