Podle Haida se v autokempinku Merkur u Horní nádrže Nových Mlýnů v pátek utábořilo na 200 českých a rakouských hasičů. "Do dějiště dosud největšího mezinárodního cvičení, jehož program patří společným zásahům při povodních, si hasiči z obou zemí přivezli i těžkou a speciální techniku," uvedl Haid.
První den hasiči nacvičovali záchranu lidí pomocí obojživelných automobilů, člunů, lan a další lezecké techniky, improvizovaného přívozu přes řeku a dalších věcí. "Na břehu jezera hasiči zkoušeli také nejvýkonnější zařízení na odčerpávání vodních lagun a stavění mobilních protipovodňových hrází pomocí obřích vaků naplněných vodou," popsal Haid.
Na sobotní dopoledne je programu záchranářská činnost na čtyřech místech u Horní nádrže a řeky Dyje v Drnholci a u Brodu nad Dyjí. "Čeští hasiči budou nacvičovat záchranu osob z vody pomocí policejního vrtulníku ve spolupráci s leteckými záchranáři. Dále budou odstraňovat předměty a překážky z vodní hladiny pomocí výbušnin," řekl mluvčí s tím, že rakouská strana se bude věnovat nasazení potápěčů a vytvoření převozu u mostu přes řeku.
Mezinárodního cvičení se zúčastní generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky Miroslav Štěpán, prezident svazu hasičů Rakouska Josef Buchta, představitelé Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, představitelé Jihomoravského kraje a ministryně vnitra Dolního Rakouska.