Umístění: Jižní Morava Politika Mezi dobrovolné hasiče kraj rozdělí 66 milionů korun

Mezi dobrovolné hasiče kraj rozdělí 66 milionů korun

Brno, 11. ledna 2024 - V dotačním programu „Podpora jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Jihomoravského kraje pro rok 2024“ je pro žadatele připraveno 18 milionů korun. Schválili to radní na svém jednání ve středu 10. ledna. Příjem žádostí se spustí 12. února v 8 hodin. S dalšími 48 miliony korun počítá krajský rozpočet na spolufinancování dotačního programu ministerstva vnitra.

hasici sdh

 

Cílem krajského dotačního programu je podílet se na materiálně technickém vybavení jednotek dobrovolných hasičů. Dotaci mohou použít na pořízení, rekonstrukce a opravy požární techniky, na výstavbu a rekonstrukce požárních zbrojnic nebo na pořízení věcných prostředků požární ochrany.

O dotaci si mohou požádat obce, které jednotky sborů dobrovolných hasičů zřizují na území Jihomoravského kraje, od 12. února od 8 hodin až do 1. března do 14 hodin.
„Máme pro dobrovolné hasiče nachystaný krajský dotační program, kde je připraveno 18 milionů. Loni jsme tak podpořili 199 obcí ze zhruba 300 podaných žádostí," řekl hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

Pomoc dobrovolným hasičům nabízí kraj i spolufinancováním dotačního programu ministerstva vnitra „Dotace pro jednotky SDH obcí“. Krajská podpora tohoto programu je poskytována formou mimořádných dotací. „Ještě více prostředků pak máme připraveno pro dobrovolné hasiče, kteří uspějí u ministerstva vnitra. Je to skoro 50 milionů na pokrytí spolufinancování. V roce 2023 se takhle pomohlo ve 47 obcích s postavením nebo rekonstrukcí zbrojnice, nákupem nových dopravních aut, přívěsů nebo stříkaček," dodal hejtman Grolich.

Zdroj: JMK, foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci