Umístění: Společnost Zajímavosti Jihomoravskou ženou regionu je fundraiserka MOÚ Alice Tobiášová

Jihomoravskou ženou regionu je fundraiserka MOÚ Alice Tobiášová

Brno, 12. října 2020 – Vítězkou letošního jedenáctého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Jihomoravský kraj stala Alice Tobiášová, která se věnuje charitě intenzivně již od roku 2013. Za necelých sedm let se svými kolegy přerozdělila zejména mezi rodiny postižených dětí pomoc v souhrnné výši přes devět miliónů korun. V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších devíti finalistek nejvíce hlasů.

alice tobiasova zena regionu

 

Slavnostní předání ceny Žena regionu se uskutečnilo ve středu 30. září v honosných prostorech hotelu Barceló Brno Palace. Ocenění Alici Tobiášové předal za přítomnosti zástupců partnerů soutěže radní Jihomoravského kraje Milan Vojta a zakladatelka projektu Denisa Kalivodová. Slavnosti byly přítomny také finalistky regionálního kola.

„Paní Tobiášová je skvělá žena, ona a její práce si ocenění rozhodně zaslouží, je potřeba vyzdvihovat pozitivní příklady lidí, kteří takto neúnavně pracují pro druhé. Navíc je činná ve spolupráci se zdravotnickými organizacemi na jižní Moravě, kdy zdravotnictví je oborem, který mám ve vedení kraje na starosti a vím, jak moc ovlivňuje lidské osudy. Vůbec všechny finalistky jsou skvělé ženy a jedinečné osobnosti a jsem moc rád, že je v Jihomoravském kraji máme,“ uvedl radní Jihomoravského kraje Milan Vojta.

Vítězka ceny Žena regionu Alice Tobiášová se věnuje charitě intenzivně od roku 2013. Za tu dobu se svými kolegy přerozdělila zejména mezi rodiny postižených dětí pomoc v souhrnné výši přes 9 miliónů korun. Každého, kdo se s ní někdy setkal, nepochybně upoutá její vřelost. Do nedávna předsedala Nadačnímu fondu pro dětský smích, který si v rámci Brna a Jihomoravského kraje vydobyl vynikající renomé. „Naše pomoc vždy směřovala ke zcela konkrétním adresátům. Donátoři přesně věděli, komu a jakým způsobem jsme usnadnili nelehký osud,“ popisuje Alice filozofii jí vedené organizace.

Od října 2019 je fundraiserkou Masarykova onkologického ústavu. Byla mimo jiné hlavní organizátorkou dobročinného vánočního koncertu nazvaného Adventní Petrov. Řediteli MOÚ zde předala šek na 570 tisíc korun. Další podobný koncert nazvaný "Děkujeme Vám všem z první linie" se uskutečnil 13. září v prostorách brněnské katedrály sv. Petra a Pavla. V době pandemie založila Alice s přáteli projekt Brno pod rouškou. Společně vyrobili, zajistili a distribuovali tisíce roušek a stovky litrů dezinfekce. Průběžně se věnuje přímé pomoci konkrétním dětem. I díky ní dnes například onkologický pacient ze Zlína sedlá vlastní „lehokolo“.

Alice také zajistila systémovou pomoc ve spolupráci se společností Swiss Life Select pro oddělení dětské chirurgie při FN Brno. Začátkem července 2020 předala jinému oddělení brněnské fakultní nemocnice – Klinice dětské neurologie – obnos ve výši 175 tisíc korun. S osobou Alice jsou na Moravě neodmyslitelně spjaty i semináře pro neformální pečovatele, které pod jejím vedením probíhají celoročně v Brně a v Olomouci. Alice Tobiášová je vdaná a je maminkou gymnazisty Roberta (14). Je magistrou práv, aktuálně dokončuje svoji rigorózní práci.

Alice Tobiášová postupuje do národního kola soutěže Žena regionu, kde si prvenství odnese ta z krajských vítězek, která v hlasování veřejnosti obdržela absolutně nejvyšší počet hlasů. Vyhlášení celostátní vítězky se bude konat 12. října 2020 v Senátu Parlamentu ČR.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci