Umístění: Společnost Zajímavosti Sladké fíky na balkoně, kiwi na zahrádce!

Sladké fíky na balkoně, kiwi na zahrádce!

Brno, 10. února 2015 (P.R.) - Mysleli jste si, že ovocné stromy patří jen do sadů a zahrad a že fíky nebo třeba kiwi musíme dovážet ze sluncem zalitých jižních krajin? Omyl! Potěšení z vlastnoručně vypěstovaného jižního ovoce si můžeme dopřát i u nás. A ovocné stromky můžou být dokonce i pýchou vašeho balkónu.

kiwi zahrada balkon strom plody

Rozkvetlá příměstská zahrada či terasa domova dodává stejný požitek, jako sklizeň vlastních plodů a bylin. Vše má ale svá pravidla a podmínky a je vždy dobré obrátit se předem na odborníky. Jedním z nich je dozajista Pavel Beran ze Subtropického zahradnictví Kruh, které dodává takřka 40 let odolné rostliny  na náš trh. „Ročně expedujeme více než dvacet tisíc perfektně balených a označených zásilek. Většina rostlin je vypěstována přímo v našem zahradnictví, takže odcházejí v ideální kondici“.

Samotné zahradnictví využívá plochu necelých dvou hektarů v podkrkonošské vesničce Kruh. Nadmořská výška 450 metrů dává tušit, že rostlinky jsou dobře připraveny na naše klimatické podmínky. „Nabídka čítá stovky druhů, od bylinek a léčivek, přes okrasné květiny k ovocným keřům a stromům. Mezi nimi jsou třeba i mrazuvzdorné kiwi a fíkovník, které lidé již pěstují bez problémů i na jižní Moravě.“, dodává pan Beran. Za vyzkoušení určitě stojí i obří kanadské borůvky, různé druhy odolných angreštů, rybízů, malin či ostružin nebo například léčivý rakytník. Specialitou zahradnictví jsou pak nejrůznější druhy citrusů, které lze pohodlně pěstovat doma v zimní zahradě či na parapetu. A co zmíněné městské balkony a terasy? „Vedle oblíbených balkonových květin a stále populárnějších bylinek a koření jsou trendem balkonové ovocné stromky. Broskve a meruňky, jablka i hrušky“.

Zkuste tedy i vy zkrášlit svou zahradu netradičními plody a balkon proměnit v malý ovocný sad rostlinami z Podkrkonoší. 

Inspiraci a rady najdete na www.zahradnictvikruh.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript