Umístění: Společnost Zajímavosti Tisíce lidí přišly v neděli na domácí zabíjačku v Brně-Bystrci

Tisíce lidí přišly v neděli na domácí zabíjačku v Brně-Bystrci

zabijacka_01_250Brno, 21. února 2011 - Přibližně pět tisíc návštěvníků zavítalo v neděli 20. února na brněnskou přehradu ochutnat speciality pravé domácí zabíjačky. Davy lidí proudily na osvědčené místo setkání tradic, regionální gastronomie a dobré pohody – k hotelu Santon už devíti hodin ráno.

K ochutnání tam byly čerstvé jitrnice, jelita, ovar, zabijačková polévka i výborný guláš. Na stáncích bylo možno koupit také další dobroty, které připravilo řeznictví Hadač a Zapletal z Rosic. Nechyběly škvarky a škvarkové pomazánky, tlačenka, maso, slanina, klobásy, salámy ani uzené. Zapít pochoutky se dalo pivem, svařákem i slivovičkou.

zabijacka_02_250Pro návštěvníky byl připraven doprovodný program. Děti soutěžily v přetahování s medvědem, dospělým pak hrála k poslechu lidová muzika. Toho, kdo přišel v masopustní masce, neminula odměna v podobě salámu. Vše připomínalo známé Ladovy obrázky.

Akci uspořádal OREA Wellness Hotel Santon ve spolupráci s úřadem městské části Brno-Bystrc. Po Farmářských trzích (od 17. dubna) je domácí zabíjačka další povedenou akcí, která obnovuje lidové zvyky a představuje regionální gastronomii. Zájem návštěvníků svědčí o dobře zachyceném trendu přibližování starých a osvědčených tradic lidem.

Jan Přikryl