Editor zpravodajského serveru se podle Langáška dopustil hrubého překroucení obsahu rozhovoru místopředsedkyně Ústavního soudu Elišky Wagnerové s redaktorkou Lidových novin Lenkou Zlámalovou, který vyšel v sobotních tištěných Lidových novinách.
V rozhovoru Eliška Wagnerová vysvětlovala podstatu nálezu Ústavního soudu ve věci stavebního spoření, jenž byl před několika dny veřejně vyhlášen. "Poukázala na to, že ministr financí chtěl zpětně snížit státní příspěvek na stavební spoření za uplynulý rok 2010. Takové zpětné snížení zákonem přiznaného příspěvku by však bylo zjevným porušením zákazu retroaktivity, to je zákazu zpětné účinnosti zákona," řekl generální sekretář. Téhož efektu však Kalousek dosáhl jiným pojmenováním – namísto snížení příspěvku o padesát procent na něj zákonem uvalila vláda zvláštní jednorázovou padesátiprocentní daň.
Eliška Wagnerová k této metodě uvedla: "Tak se to nedá. Pracovat jenom se slovy, abych dospěla k jinému výsledku při popření účelu. To nejde. To je netolerovatelné. Kdybych se vrátila do historie, takhle se pracovalo v nacistickém Německu." Na dotaz redaktory Zlámalové, zda "nepřehání, když srovnává Kalouska s nacisty", uvedla Eliška Wagnerová, že jde o hyperbolu – to znamená nadsázku – pro názornost, k jakým důsledkům by tato metoda mohla vést: "Ta účelová reinterpretace pravidel je hrozná a vede k hrozným důsledkům, … povolíte jednou, a povolíte navždy. A budou to dělat všichni. Tu čistotu musíte držet s ohledem na budoucnost právní kultury, parlamentní kultury a potažmo i úroveň demokracie."
"Učinit z takového rozhovoru výrok přímo vložený do úst Elišky Wagnerové, že ´Kalousek pracuje jako nacisté´, lze jen obtížně hodnotit jinak, než jako úmyslné překroucení toho, co bylo řečeno, s cílem vyhrotit a přenést věcný spor o obsah zákonů a ústavní principy do roviny ryze osobní, a konečně s komerčním cílem přilákat pozornost k internetovému serveru lidovky.cz.," prohlásil Langášek. Soudkyně Wagnerová se podle něj cítí "touto nízkou metodou novinářské práce hluboce dotčena".