Na film z loňského ročníku festivalu, který projekci pořádá společně s Filmovým klubem Brno, mohou zájemci přijít v 19.30.
„Režisér filmu Paresh Mokashi, který přijel na festival svůj debut osobně uvést, se ve svém autorském snímku soustředil na vznik prvního indického hraného filmu Raja Harishchandra (1913). V duchu lehké komedie tak sledujeme Phalkeho první filmové zážitky a zkušenosti, potíže se sháněním peněz a konečně i samotné natáčení,“ informují organizátoři.
Vstupenky stojí 70 korun, pro studenty Masarykovy univerzity a členy filmového klubu 30 korun.
Festival Cinema Mundi nabízí snímky, které země z celého světa vyslaly do souboje o Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný film.
Letošní ročník nabídne od 2. do 9. března v brněnském Velkém Špalíčku přibližně 50 filmů. Největším lákadlem bude velký favorit letošních Oscarů, film Králova řeč (King’s Speech) režiséra Toma Hoopera. Snímek už byl oceněn jako Nejlepší britský nezávislý film.
Dalším zajímavým snímkem bude dílo dánské režisérky Susanne Bier V lepším světě, které získalo právě Zlatý glóbus za nejlepší zahraniční film. Diváci se mohou těšit i na francouzské filozofické drama O bozích a lidech, novinku mexického tvůrce Alejandra Gonzáleze Iňárritu Biutiful nebo rumunský film Když chci, tak si písknu.
Kromě zahraničních snímků a tvůrců uvidí diváci i film Ostře sledované vlaky, se kterým přijede jeho režisér Jiří Menzel.
Při prvním ročníku, jenž proběhl od 24. února do 3. března 2010, mohli návštěvníci zhlédnout celkem 80 celovečerních a 50 krátkých filmů. Českou premiéru si zde odbylo 33 snímků, mezi nimi například Smrt čeká všude nebo Tajemství jejich očí. Prvně jmenovaný později získal šest cen BAFTA i šest Oscarů včetně toho za nejlepší film roku, druhý pak stejnou sošku za nejlepší cizojazyčný film.
Akci navštívilo přes 10 tisíc diváků, kteří se mohli setkat s 11 zahraničními hosty. Do Brna přijeli chilský režisér Miguel Littín, nizozemský producent Vincent Lucassen, skotský herec Stephen McCole nebo právě indický režisér Paresh Mokashi. Českou kinematografii zastupovali Břetislav Rychlík, Jan Kraus, Jan Gogola či Marek Najbrt.
Komentáře a dotazy k produktu
RSS informační kanál kometářů k tomuto článku.