Umístění: Kultura Divadlo a film Letní scéna Divadla Bolka Polívky v amfiteátru Mikulov zve na pětici komedií

Letní scéna Divadla Bolka Polívky v amfiteátru Mikulov zve na pětici komedií

Mikulov, 4. července 2022 - Malebný Mikulov bude od 5. do 9. července hostit 7. ročník Letních scén Divadla Bolka Polívky. V amfiteátru v parku pod kopcem Turold diváky pobaví 5 zdařilých komedií z repertoáru Divadla Bolka Polívky a jeho spřátelených souborů. Anna a Bolek Polívkovi 5. července rozehrají na jevišti v amfiteátru Mikulov komedii s autobiografickými prvky nazvanou DNA. Divadelní zpracování generačního střetu otce a dcery je plné gagů, klaunských a divadelních výstupů, efektů, typické improvizace i charakteristického humoru Bolka Polívky, který půvabně osvěžuje jeho dcera Anna.

DNA polivka

 

Čí je to milenka? Právě tuhle palčivou otázku budou 6. července řešit aktéři komedie Příbuzné si nevybíráme v podání Svatopluka Skopala, Martina Zahálky, Václava Vydry či Jana Čenského. Rodinný večírek totiž okoření příchod mladé sekretářky, která rozmařilým vyprávěním vyvolá u mužů paniku a podezření u jejich manželek.

Následující večer 7. července je na programu Sex pro pokročilé. Kanadská komedie o tom, jak získat návod k oživení dlouholetého manželství, se s úspěchem hraje po celém světě. V hlavních rolích manželského páru, který se pokouší znovu zažehnout jiskru vášně v pětadvacetiletém manželství, excelují Karel Roden a Jana Krausová.

Nestárnoucí komedii Brouk v hlavě do Mikulova 8. července přiveze divadlo Studio DVA divadlo. V rozpustilé frašce o domnělé nevěře v hotelu U Galantní kočičky se představí Filip Blažek, Jitka Schneiderová, Roman Štabrňák a další.

Čtyři herecké a pěvecké duety 9. července na jevišti ve hře Duety s chutí a šarmem vystřihnou Monika Absolonová a Filip Blažek.

Vstupenky je možné zakoupit online na webu letniscena.divadlobolkapolivky.cz nebo v TIC Mikulov na mikulovském náměstí.

Program Letních scén Divadla Bolka Polívky 2022

  • 5. 7., 20.00 – DNA / Divadlo Bolka Polívky / Hrají: Anna Polívková, Bolek Polívka, David Rotter, Miloslav Maršálek / Jaromír Barin Tichý
  • 6. 7., 20.00 – PŘÍBUZNÉ SI NEVYBÍRÁME / Agentura Harlekýn / Hrají: Svatopluk Skopal, Martin Zahálka, Václav Vydra / Jan Čenský, Simona Postlerová / Eva Režnarová, Eva Janoušková, Jana Boušková / Lenka Skopalová ad.
  • 7. 7., 20.00 – SEX PRO POKROČILÉ / Studio DVA divadlo / Hrají: Jana Krausová, Karel Roden
  • 8. 7., 20.00 – BROUK V HLAVĚ / Studio DVA divadlo / Hrají: Filip Blažek, Jitka Schneiderová, Roman Štabrňák, Michal Slaný, Lukáš Král, Lucie Pernetová / Anna Fixová, Petr Pěknic ad.
  • 9. 7., 20.00 – DUETY / Studio DVA divadlo / Hrají: Monika Absolonová, Filip Blažek

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci