Umístění: Jižní Morava Doprava

Nový internetový portál mapuje uzavírky silnic

dopravni-uzavirka1Brno, 31. května 2016 - Nový internetový portál, kde snad lidé v budoucnosti najdou aktuální plánované opravy dálnic a silnic prvních, druhých a třetích tříd, představili na společné tiskové konferenci hejtman Jihomoravského kraje a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek, generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic ČR Jan Kroupa a náměstek hejtmana Roman Hanák.

Jihomoravští silničáři opraví 31 kilometrů novou technologií mikrokoberců

silniceBrno, 19. května 2016 - Správa a údržba Jihomoravského kraje dostala zelenou k využití nové technologie tzv. mikrokoberců, pomocí které opraví v průběhu jednoho roku jedenáct úseků silnic v délce více než třiceti kilometrů. Předpokládaná celková hodnota oprav bude zhruba 50 milionů korun. Stavební práce by měly začít letos v srpnu a trvat přibližně rok.

Opravy silnice mezi Podivínem a Lednicí odstartují tento týden

Opravy silnice 1620Podivín, 16. května 2016 - Od tohoto týdne začnou dělníci opravovat silnici mezi Podivínem a Lednicí. „Půjde o náročnou stavbu, která kromě samotné rekonstrukce více než 4,6 kilometru dlouhého úseku komunikace II. třídy zahrnuje i opravy pěti mostů. Náklady dosáhnou 70,5 milionu korun. Projekt budeme financovat z rozpočtu Jihomoravského kraje a evropských fondů v rámci Integrovaného regionálního operačního programu,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro dopravu a majetek Roman Hanák s tím, že stavební práce přesáhnou až do roku 2017 a po většinu doby se obejdou jen s částečnými uzavírkami.

V Česku každý týden přibude jedna čerpací stanice na CNG

cng cerpaci staniceBrno, 3. května 2016 - V průměru jednou týdně přibyde v ČR nové místo, kde se dá do nádrže automobilu doplnit stlačený zemní plyn (CNG). Řidiči mají v současné době k dispozici 113 veřejných stanic. Podle odhadu Českého plynárenského svazu by jich mohlo být koncem roku až 150. Za stále větším zájmem o CNG je nižší spotřební daň, úspornější provoz a výrazně nižší zátěž životního prostředí.

Kraj si chce došlápnout na přetížené náklaďáky a kamiony, co ničí silnice

kamion rychlost dalnice silniceBrno, 27. dubna 2016 - Vyježděné koleje, praskliny a rozpadající se krajnice, tak vypadají následky husté kamionové dopravy na silnicích nižších tříd v Jihomoravském kraji. Řidiči kamionů po nich často objíždí zpoplatněné úseky. Zejména poblíž pískoven, kamenolomů, nebo míst, kde se zpracovává dřevo, jezdí pak nákladní auta přetížená.

Kraj za 44 milionů opraví silnice u obcí na Hodonínsku

silnice rekonstrukce hodoninskoHodonín, 12. dubna 2016 – Silnice mezi Dubňany a Ratíškovicemi a přes dva kilometry dlouhý úsek vozovky u Dolních Bojanovic na Hodonínsku dostanou nový kabát. Dnes o tom rozhodli na svém zasedání radní Jihomoravského kraje. Pro první zmíněnou akci počítá kraj s investicí 19 milionů korun a dělníci by měli silnici opravovat od letošního srpna do listopadu. Rekonstrukce u Dolních Bojanovic vyjde na necelých 25 milionů. Poprvé se tam kopne do země letos v červnu a stavební práce skončí v říjnu.

Konec levných pohonných hmot? Pumpaři hlásí zdražení

benzin tankovani benzinkaBrno, 8. března 2016 - Po dlouhodobě klesajícím trendu, kdy se koncem ledna tohoto roku odrazila cena nafty ode dna a začala opět stoupat, hlásí až nyní první sítě čerpacích stanic zdražení. Čerpací stanice nezvykle dlouho vyčkávaly a do stojanových cen růst na burze dosud nepromítly. Cena motorové nafty na burze má však již od 22. ledna tohoto roku stoupající tendenci – pumpaři jsou teď „nuceni“ toto promítnout do svých marží.

Benzínek loni nepřibylo, i tak je pumpa každých 14 kilometrů

benzinka cerpaci tankovaci staniceBrno, 1. března 2016 - V České republice je celkem 7 010 čerpacích stanic. Poprvé za posledních pět let jejich počet meziročně nevzrostl. Je jich dokonce o 3 méně než na konci roku 2014. Vyplývá to z nové statistiky Ministerstva průmyslu a obchodu. Česká republika je ale i tak v počtu pump evropským rekordmanem. A počet čerpacích stanic, které jsou veřejně přístupné všem řidičům, dále roste.

Strana 10 z 188